Hot 16 challenge 2: tajemnicze wyzwanie hitem internetu

Kultura
Hot 16 challenge 2: tajemnicze wyzwanie hitem internetu
YouTube/ Igor Herbut
Wyzwanie polega na nagraniu 16 wersów pod dowolny beat i nominowaniu do akcji kolejnych osób, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny

Akcja Hot 16 challenge 2 zawojowała internet. Znani artyści przyjmują tajemnicze wyzwanie i nominują kolejnych do jego wykonania. Jednak w tej edycji oprócz dobrej zabawy chodzi również o walkę z koronawirusem.

Hot 16 Challenge 2 to inicjatywa rozgrywająca się właśnie na karcie na czasie w serwisie YouTube.

 

16 wersów w 72 godziny

 

Wyzwanie polega na nagraniu 16 wersów pod dowolny beat i nominowaniu do akcji kolejnych osób, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Chodzi nie tylko o nagrywanie muzyki, ale również o pomoc w walce z koronawirusem, bowiem wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - "Beef z koronawirusem #hot16challenge" dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani, jak i wszyscy inni użytkownicy internetu, mogli wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia.

 

ZOBACZ: Tancerze mają sposób na koronawirusa. To "kwarantaniec"

 

To druga edycja wyzwania. Jej inicjatorem po raz kolejny jest Solar - Karol Poziemski, raper związany z wytwórnią SBM Label. Po raz pierwszy Hot16challenge - inspirowane Ice Bucket Challenge - odbywało się pod koniec sierpnia 2014 r. Odpowiedziało na nie ponad 200 raperów i raperek, m.in.: Tede, Abradab, Łona, Ten Typ Mes. W Hot16challenge2 artyści nominują również zagranicznych twórców.

 

Hit internetu

 

- #Hot16Challenge to w ostatnich dniach hit internetu - przyznaje Ania Nowaczyk z MUZO.FM. - Wyzwanie podjęli już między innymi hip-hopowcy Taco Hemingway, Quebonafide i Mata, ale też Dawid Podsiadło i Paweł Domagała, którzy zamiast beatu wybrali gitarę - wylicza.

 

 

 

Jak podkreśliła, nie brakuje niespodzianek. - #Hot16Challenge to chyba jedyna okazja, żeby posłuchać, jak rapuje pisarz Jakub Żulczyk albo Igor Herbut, wokalista grupy LemON - powiedziała Nowaczyk.

 

Całą akcję można śledzić pod tym adresem.

emi/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie