Nie żyje Jerry Stiller. Komik, aktor i ojciec Bena Stillera miał 92 lata

Kultura
Nie żyje Jerry Stiller. Komik, aktor i ojciec Bena Stillera miał 92 lata
commons.wikimedia/Daniel Krieger/CC BY 3.0
Jerry Stiller zmarł w wieku 92 lat

"Z przykrością informuję, że mój ojciec Jerry Stiller zmarł z przyczyn naturalnych. Był wspaniałym ojcem i dziadkiem, i najbardziej oddanym mężem Anne przez 62 lata. Będzie go nam bardzo brakowało. Kocham cię tato" - napisał na Twitterze aktor Ben Stiller. Jego ojciec, znany komik i, podobnie jak syn, aktor zmarł w wieku 92 lat.

Gerald Isaac Stiller urodził się 8 czerwca 1927 r. w Nowym Jorku. Wraz ze swoją żoną Anne Mearą stworzył popularny w latach 60. i 70. duet "Stiller and Meara". Sławę przyniosły parze komików występy w telewizyjnych programach rozrywkowych (głównie w "The Ed Sullivan Show") i reklamach.

 

W latach 1977-78 prowadzili swój własny skecz-show "Take Five with Stiller and Meara". Anne Meara zmarła w 2015 r. Mieli dwoje dzieci: Amy i Bena, który także został komikiem i aktorem.

 

 

W latach 90-tych Jerry Stiller w sitcomie "Seinfeld" wcielał się w rolę Franka Costanzy, ojca jednego z głównych bohaterów. Występ ten przyniósł mu nominację do nagrody Emmy w 1997 r. dla najlepszego aktora gościnnego w serialu komediowym.

 

Gdy wydawało się, że Jerry przejdzie na emeryturę, w 1998 r. Kevin James zaangażował go do pracy nad serialem "Diabli nadali". Rolę Arthura Spoonera, teścia głównego bohatera, Stiller zagrał od pierwszego do ostatniego odcinka w 2007 roku.

 

ZOBACZ: Nie żyje Irrfan Khan. Aktor znany z "Życia Pi" miał 53 lata

 

- To była dla mnie szansa, po raz pierwszy mogłem sprawdzić się jako aktor. Do tamtej pory nigdy nie myślałem, że moje zdolności wykraczają poza przeciętną - mówił Stiller podczas kręcenia ostatniego sezonu produkcji.

 

Jerrego Stillera można było zobaczyć również na dużym ekranie. Zagrał m.in. w musicalu "Lakier do włosów" oraz komediach "Dziewczyna moich koszmarów" oraz dwóch częściach "Zoolandera", w których główną rolę grał jego syn Ben.

bas/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie