Nie żyje Irrfan Khan. Aktor znany z "Życia Pi" miał 53 lata

Świat
Nie żyje Irrfan Khan. Aktor znany z "Życia Pi" miał 53 lata
PAP/EPA/URS FLUEELER
Aktor zmarł w środę po długiej walce z rakiem

Zmarł Irrfan Khan, indyjski gwiazdor filmowy, znany z takich hollywoodzkich produkcji jak "Życie Pi" czy "Imiennik". Aktor zmarł w środę po długiej walce z rakiem - poinformował jego rzecznik. Artysta miał 53 lata.

W 2018 roku u aktora stwierdzono guz neuroendokrynny - rzadko występujący, nietypowy i trudny w rozpoznaniu nowotwór. Walka o powrót do zdrowia trwała prawie dwa lata.

 

We wtorek Khan trafił do szpitala w Bombaju z powodu infekcji nerek. Nie udało się go uratować. Aktor pozostawił żonę i dwóch synów.

 

Do śmierci aktora odniósł się na Twitterze jego przyjaciel, reżyser Shoojit Sircar. "Mój drogi przyjacielu. Walczyłeś, walczyłeś i walczyłeś. Zawsze będę z ciebie dumny... spotkamy się ponownie" - napisał.

 

 

Khan był jednym z pierwszych indyjskich aktorów, który odcisnął trwały ślad na zachodnim kinie, po wcześniejszych pionierach takich jak Saeed Jaffrey, Roshan Seth i Om Puri - podaje agencja Reutera.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pakore!garma garam pakore!!! #qaribqaribsinglle Pic by @omkar.kocharekar

Post udostępniony przez Irrfan (@irrfan)

 

Znany był m.in. z roli inspektora policji w obsypanym Oscarami i znakomicie przyjętym przez widownię filmie "Slumdog. Milioner z ulicy" z 2008 r., czy z roli wdowca zakochującego się w młodej mężatce w melodramacie "Smak curry" z 2013 r.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie