Gmina ogłosiła zbiórkę odpadów. Takiego odzewu nikt się nie spodziewał

Polska
Gmina ogłosiła zbiórkę odpadów. Takiego odzewu nikt się nie spodziewał
gminapulawy.pl
Kilka dni przed wyznaczonym terminem, parking parafialny został dosłownie zasypany śmieciami

Władze Gminy Puławy ogłosiły zbiórkę odpadów komunalnych. Mieszkańcy zareagowali błyskawicznie. Kilka dni przed wyznaczonym terminem, parking parafialny został zasypany śmieciami. Część z nich nie spełniała jednak określonych norm. W związku z tym, że mieszkańcy nie zrozumieli charakteru wydarzenia, gmina zamierza zaprzestać organizowania tego typu zbiórek.

Władze Gminy Puławy chciały pójść na rękę mieszkańcom i zorganizowały zbiórkę odpadów komunalnych. Na miejsce zbiórki wyznaczono parking przy cmentarzu parafialnym w Górze Puławskiej (woj. lubelskie).

 

ZOBACZ: Wyrzucił śmieci do lasu. Dostał mandat, ale i tak zyskał na wizycie policjantów

 

Jednak już kilka dni wcześniej, mieszkańcy zaczęli zwozić i zostawiać tu swoje śmieci. Na prowizoryczne "wysypisko" trafiły więc setki opon samochodowych, dziesiątki zużytego i niekompletnego sprzętu elektronicznego, groźne dla zdrowia chemikalia oraz części samochodowe. 

 

gminapulawy.pl
 
gminapulawy.pl
 

Zakład Usług Komunalnych odmówił przyjęcia części odpadów, argumentując, że nie są to śmieci komunalne. Dlatego odpadki, które nie zostały zabrane, w tym przede wszystkim części samochodowe, będą musiały zostać zutylizowane przez specjalistyczną firmę.

 

gminapulawy.pl
 
gminapulawy.pl
 

"Koszty tej operacji będą dodatkowymi, niezaplanowanymi kosztami systemu gospodarki odpadami komunalnymi, które powiększą i tak już ogromny deficyt jego funkcjonowania i będą musiały być pokryte z budżetu Gminy Puławy" - poinformował lokalny samorząd.

 

gminapulawy.pl
 

W związku z tym gmina zamierza zaprzestać organizowania tego typu zbiórek. Mieszkańcy będą musieli sami wywozić swoje odpady odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Puławach, gdzie wszystkie dostarczone śmieci zostaną dokładnie skontrolowane. Mieszkańcy sami również, w razie takiej konieczności, zapłacą za utylizację.

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie