Sasin wydał rozporządzenie dot. przekazania danych poczcie

Polska
Sasin wydał rozporządzenie dot. przekazania danych poczcie
PAP/Wojtek Jargiło
Minister aktywów państwowych był zobowiązany do wydania rozporządzenia w tej sprawie na podstawie przepisów ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, którą w piątek wieczorem podpisał prezydent

W sobotę w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ws. przekazania spisu wyborców gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz Poczcie Polskiej w związku z przeprowadzeniem wyborów prezydenckich.

Minister aktywów państwowych był zobowiązany do wydania rozporządzenia w tej sprawie na podstawie przepisów ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. Rozporządzenie określa szczegółowy tryb i formę przekazania spisu wyborców gminnej obwodowej komisji wyborczej oraz Poczcie Polskiej w związku z przeprowadzeniem wyborów prezydenckich.

 

ZOBACZ: Wybory prezydenckie. Trwa narada w siedzibie PiS

 

Rozporządzenie stanowi, że wójt, burmistrz lub prezydent miasta przekazuje spis wyborców przewodniczącemu gminnej obwodowej komisji wyborczej w postaci wydruku opatrzonego podpisem własnoręcznym albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym albo podpisem zaufanym oraz w postaci elektronicznej, podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym albo podpisem zaufanym.

 

Ponadto zgodnie z rozporządzeniem wójt, burmistrz lub prezydent miasta przekazuje spis wyborców w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym albo podpisem zaufanym: operatorowi wyznaczonemu (Poczcie Polskiej) - za pomocą ePUAP na elektroniczną skrzynkę podawczą operatora wyznaczonego oraz właściwemu miejscowo dyrektorowi Regionu Sieci operatora wyznaczonego lub osobie przez niego upoważnionej – na informatycznych nośnikach danych.

 

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie