Niemcy uratują polską branżę turystyczną?

Polska
Niemcy uratują polską branżę turystyczną?
Wikimedia Commons/Henryk Bielamowicz
W opinii ekspertów, Polska będzie jednym z krajów, który "w tym roku powinien zyskać na popularności wśród turystów z zagranicy"

Nasz kraj jest przedstawiany w Niemczech jako bezpieczne miejsce na spędzenie tegorocznych wakacji. Czy ta szansa nie zostanie zmarnowana? - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

Jak podaje dziennik, w opinii unijnych ekspertów, Polska - obok Francji, Austrii i Holandii - będzie krajem, który "w tym roku powinien zyskać na popularności wśród turystów z zagranicy".

 

ZOBACZ: Nie ma gości, są zobowiązania finansowe. Koronawirus niszczy polską agroturystykę

 

"Zdaniem niemieckiego wiceministra gospodarki Thomasa Bareissa, Polska sprawnie poradziła sobie z opanowaniem epidemii koronawirusa. Można też do nas z łatwością dojechać autem, unikając środków masowego transportu" - informuje "Rz".

 

Według gazety, aby nie zmarnować szansy na wyjście z kryzysu, firmy turystyczne postulują lepszą politykę informacyjną polskich władz. - Ci turyści zagraniczni, którzy braliby Polskę pod uwagę jako wakacyjny kierunek, dziś mają znacznie więcej precyzyjnych informacji, jak mogą spędzić urlop u naszych sąsiadów - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Mateusz Jarzębowicz, dyrektor ds. produktu w firmie Travelplanet.

 

"Paszport Covid-19"

 

Dziennik informuje również, że w Brukseli pojawiły się pomysły, aby każdy obywatel UE, który chce wyjechać na wakacje do innego kraju UE, zapewnił sobie "paszport Covid-19, który wyjeżdżający otrzymywaliby w swoich krajach – po uzyskaniu zaświadczenia o dobrym stanie zdrowia przed wyjazdem".

 

ZOBACZ: Jak będą wyglądały wakacje w Polsce? Ważna deklaracja rzecznika rządu​

 

"Na razie Litwa, Łotwa i Estonia, nie czekając na unijne rekomendacje Brukseli, dotyczące otwarcia granic, stworzyły »bałtycką bańkę«, w której mieszkańcy tych trzech krajów mogą się bez problemu przemieszczać. Kiedy przyjdzie sygnał otwarcia granic – wszystkie trzy kraje mają zamiar otworzyć się jednocześnie. Chorwaci chcą zacząć od dopuszczenia turystów zagranicznych do regionów oddalonych od dużych miast. Ale razem z Czechami i Słowakami mają również pomysł, żeby stworzyć »bezpieczny korytarz« nad Morze Adriatyckie. Cypr zacznie przyjmować turystów od lipca – i to tylko z tych krajów, gdzie epidemia koronawirusa została zduszona. Podobnie chcą zrobić Grecy - pisze "Rz".

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie