Planował zamach terrorystyczny w weekend. Zatrzymały go służby

Świat
Planował zamach terrorystyczny w weekend. Zatrzymały go służby
PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA
Marokańczyk planował zamach terrorystyczny w Barcelonie

Hiszpańska Gwardia Cywilna (żandarmeria) zatrzymała w piątek w Barcelonie obywatela Maroka podejrzanego o planowanie zamachu terrorystycznego w nadchodzący weekend podczas wciąż obowiązującego stanu zagrożenia epidemicznego - poinformowała telewizja Antena3.

Do aresztowania doszło dzięki współpracy sił bezpieczeństwa Hiszpanii i Maroka, przy wydatnej pomocy amerykańskiego FBI.

 

Marokańczyk, który najprawdopodobniej działał jako tzw. samotny wilk, był śledzony od dłuższego czasu przez służby bezpieczeństwa. Wobec podejrzenia o planowanie zamachu już na najbliższy weekend, policja wtargnęła w piątek rano do mieszkania mężczyzny, gdzie został on aresztowany.

 

Był głęboko zradykalizowany

 

W komputerze podejrzanego znaleziono zdjęcia i filmy z turystycznych rejonów Barcelony, które zatrzymany robił, wychodząc z mieszkania, pomimo zakazu przemieszczania się ze względu na pandemię koronawirusa.

 

ZOBACZ: Miał planować zamachy terrorystyczne. Libańczyk zatrzymany w Polsce

 

Zgodnie z komunikatem Gwardii Cywilnej, Marokańczyk był głęboko zradykalizowany. W sieciach społecznościowych deklarował poparcie dla terrorystów islamskich i wyrażał nienawiść do Zachodu. Na swoim profilu w mediach społecznościowych napisał, że studiował na Uniwersytecie w Barcelonie i pracował w restauracji hinduskiej w tym mieście.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie