Miał planować zamachy terrorystyczne. Libańczyk zatrzymany w Polsce

Polska
Miał planować zamachy terrorystyczne. Libańczyk zatrzymany w Polsce
gov.pl
Zatrzymany mężczyzna kontaktował się ze strukturami Państwa Islamskiego

Straż Graniczna oraz ABW zatrzymały obywatela Libanu, którego działalność stanowiła realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn.

Jak przekazał straż Graniczna, działając na wniosek ABW, zatrzymała w czwartek obywatela Libanu. Materiały zgromadzone przez ABW wskazywały, że mężczyzna stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego RP oraz obywateli Polski.

 

- Zgromadzone przez Agencję informacje wskazują, że cudzoziemiec planował zorganizowanie na terenie RP oraz innych krajów UE siatki mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej. Mężczyzna posiada związki rodzinne z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego, którzy zginęli w trakcie walk z siłami koalicji na terenie Syrii i Iraku - poinformował rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

 

ZOBACZ: Zatrzymany lider organizacji terrorystycznej ma... 13 lat. Policja szukała "Komandora"

 

Dodał, że przebywając w Polsce, Libańczyk aktywnie wykorzystywał internetowe środki łączności do komunikacji ze strukturami Państwa Islamskiego oraz poszczególnymi osobami powiązanymi z tą organizacją, przebywającymi na terenie państw UE. Wspierał również finansowo członków wymienionej organizacji pozostających w Syrii.

 

- Zgodnie z decyzją sądu Libańczyk trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku - podał Stanisław Żaryn.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie