Dzisiaj debata wyborcza. Kosiniak-Kamysz może z niej zrezygnować

Polska
Dzisiaj debata wyborcza. Kosiniak-Kamysz może z niej zrezygnować
PAP/Radek Pietruszka
Prezes PSL, kandydat w wyborach prezydenckich, Władysław Kosiniak-Kamysz na sali obrad Sejmu

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział w środę, że jeżeli głosowanie nad ustawą o wyborach korespondencyjnych zostanie zaplanowane w czasie, kiedy w TVP ma się dobyć debata kandydatów na prezydenta, to on z niej zrezygnuje. Debata kandydatów w wyborach prezydenckich ma się odbyć w środę o godz. 20.30 w siedzibie TVP.

Kandydaci odpowiedzą na 5 pytań, dotyczących: polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, polityki społecznej, gospodarki i ustroju państwa. Będzie minuta na odpowiedź.

Ubiegający się o fotel prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że jeszcze nieznany jest mu termin głosowania nad ustawą o wyborach korespondencyjnych.

 

Podkreślił, że jeżeli zostałby on zaplanowany na 20:30, czyli na czas, w którym w TVP ma się odbyć debata kandydatów na prezydenta, to nie weźmie w niej udziału. - Oczywiście, że zrezygnuję z udziału w debacie, ponieważ najważniejsze jest zatrzymanie złego prawa - powiedział programie "Tłit" na portalu wp.pl.

 

"To jest czysta złośliwość, jeżeli nie wiemy, o której mamy głosowania"

 

Ocenił, że wyznaczenie terminu głosowania na czas debaty w telewizji publicznej byłoby "czystą złośliwością". - To jest czysta złośliwość, jeżeli my jako kandydaci nie wiemy, o której mamy głosowania, a w tym dniu mamy ważną debatę - oznajmił Kosiniak-Kamysz.

 

ZOBACZ: Jak zagłosuje Porozumienie ws. wyborów? Poseł zdradził szczegóły

 

Senat we wtorek wieczorem odrzucił ustawę w sprawie głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. Niewykluczone, że środę zajmie się nią Sejm. Ustawa o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 r. została uchwalona przez Sejm 6 kwietnia z inicjatywy PiS i przewiduje, że głosowanie w tegorocznych wyborach prezydenckich ma być tylko korespondencyjne.

 

Debata kandydatów w wyborach prezydenckich o 20:30

 

W środę o godz. 20.30 w siedzibie TVP odbędzie się debata kandydatów w wyborach prezydenckich. W trakcie debaty każdy kandydat będzie miał maksymalnie minutę na odpowiedź na pięć pytań dotyczących: polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, polityki społecznej, gospodarki i ustroju państwa.

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie