Bundesliga może wrócić szybciej niż się spodziewano. Znamy termin

Świat
Bundesliga może wrócić szybciej niż się spodziewano. Znamy termin
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Niemiecka liga piłki nożnej ma wrócić do regularnych rozgrywek i prawdopodobnie stanie się to już 15 maja

Niemiecka liga piłki nożnej ma wrócić do regularnych rozgrywek i prawdopodobnie stanie się to już 15 maja. Powodem zmiany decyzji w sprawie niemieckiej ekstraklasy jest planowane na środę poluzowanie obowiązujących restrykcji rządowych. Zawieszone od 8 marca z powodu koronawirusa mecze Bundesligi mają szanse dostać zielone światło od rządu.

Bundesliga ma otrzymać zielone światło, aby powrócić do rozgrywek już 15 maja, a niemiecki rząd jest gotowy uzgodnić środki mające na celu dalsze złagodzenie ograniczeń dotyczących koronawirusa - twierdzi "Daily Mail".

Agencja Reutera podała, że środki kontroli rozprzestrzeniania się koronawirusa zostaną złagodzone podczas telekonferencji z kanclerz Angelą Merkel. A ta zaplanowana została na najbliższą środę.
 
Mecze mają się odbywać w ściśle określonych warunkach bez kibiców na stadionach. Niemieccy piłkarze już wcześniej rozpoczęli treningi mimo zawieszonych rozgrywek. 
 
W Niemczech spowolnienie zakażeń

To nie pierwszy krok zachodniego sąsiada, który "odmraża" kolejne sektory i luzuje restrykcje. W poniedziałek, muzea i fryzjerzy otworzyli swoje zakłady. Także niektóre fabryki wznowiły już prace. 


Niemcy odniosły większy sukces niż inne duże kraje europejskie w spowolnieniu rozprzestrzeniania się wirusa - szacuje się, że każde 100 nosicieli wirusa zaraża obecnie średnio tylko 74 inne osoby. 

W ciągu ostatniej doby obecność koronawirusa potwierdzono u 685 osób. Z powodu Covid-19 zmarło 139 osób - podał we wtorek rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tym samym do 6831, a zakażonych do 163 tys. 860.
msl/hlk/ "Daily Mail", Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie