Quadowcy znowu w lasach. Próbowali przejechać strażników leśnych

Polska
Quadowcy znowu w lasach. Próbowali przejechać strażników leśnych
Nadleśnictwo Baligród/Adam Pomykała
Sprawcy zachowywali się bardzo agresywnie. Udało im się zbiec

Podczas majówki na terenach krośnieńskiej dyrekcji Lasów Państwowych (Podkarpacie) doszło do prób potrącenia strażników leśnych przez kierowców. Trwa ustalanie tożsamości sprawców. Kilku innych wpadło, posypały się mandaty.

Podczas majówki grupa pięciu strażników leśnych z nadleśnictw: Baligród, Cisna i Komańcza przeprowadziła działania przeciwko quadowcom.

 

Ujęli czterech kierowców quadów i motocykli crossowych, których ukarano mandatami. W kolejnych przypadkach przy próbie zatrzymania doszło też do usiłowania potrącenia strażników leśnych przez jednego kierującego motocyklem i jednego kierowcę quada. Kierowcom udało się zbiec.

 

Byli bardzo agresywni

 

- Sprawcy zachowywali się bardzo agresywnie, mimo że nasi strażnicy byli przepisowo umundurowani, posiadali kamizelki odblaskowe oraz znajdowali się w pobliżu oznakowanego samochodu Straży Leśnej - relacjonował kierujący akcją Tomasz Belczyk, komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Baligród.

 

ZOBACZ: Pijany kierowca quada potrącił matkę jadącą na rowerze z małym dzieckiem

 

- Podejmujemy działania, aby ustalić tożsamości tych kierowców, choć mamy świadomość, że większa część z nich przybyła tu spoza regionu. Otrzymaliśmy też prośby o interwencje od właścicieli gruntów prywatnych, rozjeżdżanych przez quadowców - mówił Belczyk.

 

Czterech kierowców quadów i motocykli crossowych ukarano mandatamiNadleśnictwo Baligród/Adam Pomykała
Czterech kierowców quadów i motocykli crossowych ukarano mandatami

 

Więcej naruszeń wjazdu do lasu

 

Zamknięta dla zwiedzających była zagroda pokazowa żubrów w Mucznem w Nadleśnictwie Stuposiany, tu jednak również doszło do naruszeń zakazów. Skończyło się na pouczeniach.

 

ZOBACZ: Hałda śmieci w lesie. Straż Leśna ustaliła, kto je podrzucił

 

Mniejszy niż zazwyczaj ruch turystyczny obserwowano w lasach Roztocza. Nie stwierdzono przepełnionych parkingów leśnych, nie zaobserwowano palenia ognisk w miejscach niedozwolonych oraz zaśmiecania lasu. W Nadleśnictwie Narol odnotowano kilka naruszeń zakazu wjazdu do lasu, co poskutkowało nałożeniem trzech mandatów karnych oraz jednym pouczeniem.

 

Akcja strażników leśnych z trzech nadleśnictw przeciwko quadowcomNadleśnictwo Baligród/Adam Pomykała
Akcja strażników leśnych z trzech nadleśnictw przeciwko quadowcom

 

Zanotowano też jeden pożar na terenie Nadleśnictwa Leżajsk. Na szczęście pożar został szybko ugaszony.  W sumie tej wiosny na terenie RDLP w Krośnie wybuchło 25 pożarów leśnych, które objęły powierzchnię ok. 13 ha. 

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie