Prezydent rozmawiał z papieżem Franciszkiem

Polska
Prezydent rozmawiał z papieżem Franciszkiem
KPRP/Jakub Szymczuk
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z papieżem Franciszkiem

Prezydent Andrzej Duda poinformował podczas rozmowy telefonicznej papieża Franciszka o pomocy, jaką Polska udziela innym krajom w czasie pandemii; Ojciec Święty uznał te działania za wspaniały przejaw solidarności międzynarodowej - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W czwartek prezydent Andrzej Duda odbył rozmowę telefoniczną z papieżem Franciszkiem. Jak poinformował Szczerski w nagraniu udostępnionym przez Kancelarię Prezydenta, była to "bardzo serdeczna, półgodzinna rozmowa".

 

Szef gabinetu prezydenta przekazał, że Andrzej Duda poinformował papieża Franciszka o pomocy, jaką Polska udziela innym krajom w czasie pandemii, o polskich misjach medyczno-wojskowych, o pomocy sprzętowej. - Ojciec Święty uznał te działania za wspaniały przejaw solidarności międzynarodowej oraz za przykład polskiego ducha pomocy bliźnim w czasie trudnym - relacjonował Szczerski.

 

ZOBACZ: Papież zażartował o whisky. "To prawdziwa woda święcona"

 

Prezydencki minister poinformował też, że w najbliższych dniach do Watykanu dotrze transport z PKN Orlen ze środkami dezynfekującymi, które kard. Konrad Krajewski będzie mógł rozdzielić pomiędzy potrzebujących w imieniu Stolicy Apostolskiej. - Będzie to bardzo konkretny przejaw także relacji polsko-watykańskich - ocenił Szczerski.

 

Ponadto - jak mówił Szczerski - Ojciec Święty i prezydent rozmawiali także o przypadającej w połowie maja setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

- Główne uroczystości, które były planowane na niedzielę 17 maja, niestety są z powodu pandemii przełożone. Natomiast Ojciec Święty zapewnił wszystkich Polaków o tym, że będzie modlił się przy grobie św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin i prosił wszystkich Polaków o to, żeby się duchowo łączyli z nim w tej modlitwie, w tę ważną także dla nas, jako Polaków, rocznicę i ważną rocznicę dla całego Kościoła - mówił prezydencki minister.

 

- Ojciec Święty także przekazał na ręce pana prezydenta błogosławieństwo dla Polaków, dla wszystkich rodaków na całym świecie. Zapewnił o modlitwie za Polskę, za Polaków za szczególnym wstawiennictwem Matki Boskiej, której miesiąc maj jest poświęcony. Prosił o to, żeby się także modlić za niego, za ustanie pandemii, za pokój na świecie, za dobrą przyszłość w tych trudnych czasach, które dla nas wszystkich są wyzwaniem - przekazał szef gabinetu prezydenta.

zdr/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie