Papież przekłada Światowe Dni Młodzieży

Świat
Papież przekłada Światowe Dni Młodzieży
PAP/EPA/VATICAN MEDIA / HANDOUT
Papież Franciszek przekłada ŚDM

Papież Franciszek przełożył o rok dwa wielkie wydarzenia, planowane na dwa najbliższe lata: Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie i Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Decyzję tłumaczono w poniedziałek obecną pandemią i jej konsekwencjami.

- Z powodu aktualnej sytuacji sanitarnej i jej konsekwencji dla przemieszczania się i skupisk ludzi Ojciec Święty wraz z Dykasterią do spraw Świeckich, Rodziny i Życia postanowił przełożyć o rok najbliższe Światowe Spotkanie Rodzin planowane na czerwiec 2021 roku i następne Światowe Dni Młodzieży, które miały odbyć się w Lizbonie w sierpniu 2022 roku, odpowiednio na czerwiec 2022 i sierpień 2023 roku - oświadczył dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w komunikacie przekazanym dziennikarzom.

 

To jedna z najbardziej spektakularnych decyzji podjętych w Watykanie w związku z pandemią koronawirusa. Dotyczy ona odległych wydarzeń, bo pierwsze z nich miało odbyć się za ponad rok.

 

Poprzednie ŚDM w Panamie

 

Poprzednie Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Panamie w styczniu 2019 roku. 

 

Wkrótce po zakończeniu mszy na błoniach świętego Jana Pawła II w Panamie na papieskim profilu na Twitterze opublikowane zostały następujące słowa Franciszka: "Wam, drodzy młodzi, wielkie »dziękuję« za Panama2019. Nie ustawajcie w drodze, kontynuujcie życie wiarą i dzielcie się nią. Do zobaczenia w Lizbonie w 2022!".

 

Wcześniej - w 2016 roku - gospodarzem ŚDM był Kraków. 
pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie