Kempa: są siły w Polsce, które nie chcą, by Zjednoczona Prawica była u władzy

Polska
Kempa: są siły w Polsce, które nie chcą, by Zjednoczona Prawica była u władzy
Polsat News

- Są siły w Polsce, wspomagane przez tych, którzy starają się kreować rzeczywistość, które nie chcą, żeby Zjednoczona Prawica była u władzy. To poważna walka, także na zewnątrz parlamentu. To pobożne życzenia i spekulacje, które będą miały za zadanie mieszać w szykach Zjednoczonej Prawicy - mówiła w "Graffiti" Beata Kempa, pytana o konflikt wewnątrz rządzącej koalicji ws. wyborów prezydenckich.

Pytana przez Tomasza Machałę, czy wybory prezydenckie 10 mają się odbędą, europosłanka PiS odpowiedziała: "jestem pełna nadziei". - To głosowanie naprawdę musi się odbyć z uwagi na sytuację, z jaką przychodzi nam się borykać. Państwo, jako system naczyń połączonych, powinno mieć prezydenta - tłumaczyła.

 

ZOBACZ: Jak zagłosują posłowie Porozumienia ws. wyborów 10 maja?

 

Dopytywana, czy sytuacja, o której mówi, to epidemia koronawirusa, czy gorsze sondaże dla Andrzeja Dudy, Kempa odpowiedziała: "gdybyśmy się kierowali tylko sondażami, które w różny sposób były przeprowadzane i kreowane swego czasu, to byśmy nigdy wyborów nie wygrali".

 

WIDEO: zobacz rozmowę z Beatą Kempą

  

 

Burmistrz Sycowa, rodzinnego miasta Kempy, zapowiedział, że nie przekaże Poczcie Polskiej spisu wyborców. Europosłanka powiedziała, że to

"obstrukcja i wypowiadanie posłuszeństwa państwu". Pytana w "Graffiti" czy zamierza pozwać Dariusza Maniaka, Kempa odpowiedziała: "popełnił potężny błąd". - Będę rozmawiać z panem burmistrzem, to młody człowiek. Ogranicza nie tylko moje prawa, ale też wielu wyborców, którzy mówili, że sobie tego nie życzą - dodała.

 

Decyzje niektórych samorządowców o nieprzekazywaniu Poczcie Polskiej danych wyborców nazwała "buntem".

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie