Ostatni reportaż Ewy Żarskiej

Polska
Ostatni reportaż Ewy Żarskiej
Polsat News
Ostatni reportaż Ewy Żarskiej. Emisja w Polsacie i Polsat News o 19:30

Na prywatnej działce w Szołajdach (Wielkopolska) powstało nielegalne składowisko chemikaliów. Toksyny są niebezpieczne dla zdrowia i życia okolicznych mieszkańców, dlatego wójt gminy rozważa nawet ich ewakuację. To temat ostatniego przed śmiercią reportażu jaki dla Telewizji Polsat przygotowała Ewa Żarska. Emisja w Polsacie i Polsat News o 19:30.

- Setki beczek z niebezpiecznymi substancjami, ukrytych w budynkach gospodarczych i zakopanych w ziemi. Mieszkańcy boją się nie tylko o swoje zdrowie, ale i życie - tłumaczy w reportażu Ewa Żarska.

 

Zdaniem jednej z mieszkanek wsi, te substancje to "bomba ekologiczna". Inna obawia się, że chemikalia mogą wywołać m.in. zapalenie oczu i gardła. 

 

Wójt: jeśli nie będzie reakcji, przeprowadzę ewakuację

 

Lokalny strażak wraz z Ewą Żarską odwiedził miejsce składowania toksyn.- Już tu czuś ten zapach, czuć, że następuje jakaś reakcja - mówił tuż po wejściu do środka. 

 

- Wysokie temperatury i wydobywające się z beczek substancje mogą doprowadzić do wybuchu - przekazała Żarska.

 

ZOBACZ: Te reportaże Ewy Żarskiej zapamiętamy na zawsze

 

- Przy wzroście temperatury powyżej 22 stopni nastąpi gwałtowne nasilenie emisji tych szkodliwych substancji do atmosfery. Jeżeli nie będzie reakcji ze strony Ministerstwa Klimatu i rządu, będę zmuszony przeprowadzić ewakuację - powiedział wójt gminy Marek Kowalewski.

 

Próbował skontaktować się z właścicielem terenu, bezskutecznie.

 

Wideo: Ostatni reportaż Ewy Żarskiej. Zobacz zapowiedź 

  

 

Sprawa bomby ekologicznej w Szołajdach to ostatni reportaż Ewy Żarskiej, która zmarła w ponad tydzień temu. Emisja w Polsacie i w Polsat News w niedzielę o godz. 19:30 - w programie "Państwo w Państwie".

wka/ml/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie