Johnson po raz pierwszy po wyjściu ze szpitala rozmawiał z królową

Świat
Johnson po raz pierwszy po wyjściu ze szpitala rozmawiał z królową
Facebook/ Boris Johnson
Johnson obecnie przechodzi rekonwalescencję w Chequers, wiejskiej rezydencji brytyjskich premierów położonej 60 km od Londynu

Brytyjski premier Boris Johnson w środę wieczorem rozmawiał telefonicznie z królową Elżbietą II; to ich pierwsza rozmowa odkąd premier wyszedł ze szpitala, gdzie był leczony z powodu koronawirusa  - poinformował w czwartek rzecznik Johnsona.

Cotygodniowe audiencje, na których monarchini przyjmuje szefa rządu, już w połowie marca zostały zamienione ze względów bezpieczeństwa na rozmowy telefoniczne. Te jednak również zawieszono, gdy 5 kwietnia Johnson z powodu pogorszenia stanu zdrowia po zakażeniu koronawirusem trafił do szpitala, a następnego dnia na oddział intensywnej terapii.

 

Premier na razie nie wraca do obowiązków

 

Ze szpitala wypisany został po tygodniu i obecnie przechodzi rekonwalescencję w Chequers, wiejskiej rezydencji brytyjskich premierów położonej 60 km od Londynu.

 

ZOBACZ: Urodziny w cieniu koronawirusa. Królowa Elżbieta II kończy 94 lata

 

Rzecznik premiera poinformował, że Johnson pozostaje w kontakcie z członkami rządu i jest informowany na temat walki z epidemią, ale nie wykonuje obecnie pracy rządowej. Nie chciał też spekulować na temat tego, kiedy Johnson mógłby wrócić do pracy. Na czas choroby i rekonwalescencji jego obowiązki przejął minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

 

Wcześniej, we wtorek wieczorem, Johnson rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA Donaldem Trumpem o konieczności międzynarodowej koordynacji walki z koronawirusem.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie