Już ponad 18 tys. ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Świat
Już ponad 18 tys. ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii
PAP/EPA/NEIL HALL
W ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło w Wielkiej Brytanii 759 osób

O 759 wzrosła liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi już 18100 - poinformowało w środę po południu ministerstwo zdrowia. Bilans obejmuje zgony zarejestrowane w szpitalach w ciągu 24 godzin między godz. 17 w poniedziałek a godz. 17 we wtorek.

To nieco mniej niż we wtorek, gdy bilans nowych zgonów wynosił 823. Wtorkowy bilans był jednak nieco zawyżony, gdyż uwzględniona w nim była pewna liczba zgonów, które nie zostały zarejestrowane na bieżąco w weekend. Statystyki przedstawione w niedzielę i poniedziałek, obejmujące zgony w weekend, wykazały duży spadek zmarłych - było to odpowiednio 596 i 449 - ale okazało się to efektem opóźnień statystycznych.

 

ZOBACZ: Ponad 2,5 mln ludzi zakażonych koronawirusem. Najwięcej w USA

 

Niemniej średnia z kolejnych siedmiu dni pokazuje, że szczyt zgonów prawdopodobnie już minął.

 

Podawane przez brytyjskie ministerstwo zdrowia statystyki dotyczą tylko zgonów w szpitalach, więc faktyczna liczba jest większa.

 

Ponad pół miliona testów na koronawirusa

 

Jednocześnie resort zdrowia przekazał, że od początku epidemii przeprowadzono prawie 560 tys. testów na obecność koronawirusa, którym poddano ponad 411 tys. osób. W przypadku 133495 testów uzyskano wynik pozytywny, co oznacza wzrost o 4451 w stosunku do stanu z poprzedniego dnia.

 

ZOBACZ: Kolejne szczepionki przeciwko Covid-19 będą testowane na ludziach

 

Od początku kwietnia liczba nowo wykrytych zakażeń przeważnie mieści się w przedziale 4500-5500, co - przy rosnącej liczbie przeprowadzanych testów - pokazuje, że krzywa zakażeń się spłaszczyła. W ciągu minionej doby wykonano ponad 22,8 tys. testów. Bilans nowych zakażeń obejmuje okres od godz. 9 we wtorek do godz. 9 w środę.

 

Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa - za Stanami Zjednoczonymi, Włochami, Hiszpanią i Francją, a także piąte pod względem liczby wykrytych zakażeń - za Stanami Zjednoczonymi, Hiszpanią, Włochami i Niemcami.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie