104-latka pokonała koronawirusa. "Nie przyjmowała żadnych leków"

Polska
104-latka pokonała koronawirusa. "Nie przyjmowała żadnych leków"
pixabay/beejees
"Babci trochę dokuczało to, że nie może pójść na ulubiony spacer"

Pochodząca z północno-zachodniej Hiszpanii blisko 105-letnia Elisa Hidalgo jest najstarszą osobą wyleczoną w tym kraju z Covid-19. Kobieta, jak twierdzi jej rodzina, miała łagodny przebieg choroby.

W rozmowie z dziennikiem "El Mundo” wnuk seniorki Braulio Alvarez ujawnił, że babcia została poddana badaniu na obecność koronawirusa, gdy zaczęła gorączkować i była osłabiona. 31 marca test wykonany w szpitalu, którym pracuje wnuk Elisy, dał wynik pozytywny.

 

ZOBACZ: Przeżyła "hiszpankę", pokonał ją koronawirus. Najstarsza ofiara epidemii w Wielkiej Brytanii

 

- Babcia bardzo dobrze zniosła chorobę. Nie musiała przyjmować żadnych leków - powiedział Alvarez, który na co dzień jest szefem oddziału intensywnej terapii w szpitalu w miejscowości Fuentes Nuevas.

 

Zahartowana od pracy na roli

 

Wnuk liczącej 104 lat i 11 miesięcy pacjentki, która przebyła Covid-19, przyznał, że jedną z największych trudności, jakie musiała pokonać seniorka w czasie choroby, był zakaz wychodzenia z domu.

 

- Babci trochę dokuczało to, że nie może pójść na ulubiony spacer - wyjaśnił. Dodał, że seniorka pochodząca ze wsi Los Rosales jest zahartowana w pracy na roli.

 

W ciągu ostatniej doby liczba osób w Hiszpanii zmarłych na Covid-19 wzrosła o 440 do 22 157, a zainfekowanych o 4 635 do 213 024. Grono pacjentów wyleczonych z choroby resort zdrowia szacuje na 89 250.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie