96-letnia Polka pokonała Covid-19

Polska
96-letnia Polka pokonała Covid-19
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
To najstarsza pacjentka na Dolnym Śląsku, która pokonała chorobę

96-letnia pacjentka, hospitalizowana z powodu COVID-19, opuściła w piątek Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Przeprowadzone testy wykazały, że nie jest ona już zakażona koronawirusem.

Starsza kobieta była hospitalizowana przez 12 dni w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu (jednoimienny szpital zakaźny). Jej stan lekarze określili jako dobry. - W piątek pacjentka opuściła nasz szpital. Dwa wykonane testy wykazały, że nie jest ona już zakażona koronawirusem - powiedziała rzeczniczka szpitala Urszula Małecka.

 

Rzeczniczka podkreśliła, że 96-latka to najstarsza pacjentka wyleczona we wrocławskim szpitalu zakaźnym. To również najstarsza pacjentka na Dolnym Śląsku, która pokonała chorobę.

 

ZOBACZ: 106-latka pokonała Covid-19. "Jest naszą najstarszą pacjentką"

 

W środę wrocławski szpital zakaźny opuściła 90-latka, która także wyzdrowiała z COVID-19.

 

W piątek rano służby prasowe wojewody dolnośląskiego poinformowały o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Łącznie w regionie zanotowano 862 przypadki zachorowania na COVID-19, z czego - według Ministerstwa Zdrowia - 28 pacjentów zmarło.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie