Przeżyła dwie wojny światowe, teraz pokonała koronawirusa

Świat
Przeżyła dwie wojny światowe, teraz pokonała koronawirusa
Facebook/John Crombez
Od początku epidemii w Belgii zmarło ponad 6 tys. osób zakażonych koronawirusem

W Oostduinkerke w belgijskiej Flandrii 103-letnia kobieta pokonała infekcję koronawirusową - informuje serwis telewizji VRT. Na Covid-19 zachorowała w ośrodku rekonwalescencyjnym, gdy wracała do zdrowia po operacji stawu kolanowego.

W Belgii osoby starsze, podobnie jak i na całym świecie, są najczęstszymi ofiarami epidemii SARS-CoV-2. Wiele z nich umiera w domach spokojnej starości.

 

ZOBACZ: 96-letnia Polka pokonała Covid-19

 

Jak podaje VRT, kobieta po operacji zaczęła mieć problemy z oddychaniem i uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

 

"Wszyscy się martwiliśmy"

 

- Została natychmiast przeniesiona na specjalny oddział (...), była naszą pierwszą pacjentką z koronawirusem - powiedział Gerd Callewaert z ośrodka rekonwalescencyjnego, w którym przebywa kobieta. - Oczywiście wszyscy się martwiliśmy. Nawet jeśli jesteś silny, w tym wieku jesteś zawsze narażony. Z dzisiejszymi wynikami po 21 dniach kobieta może wrócić już na zwykły oddział - dodał.

 

103-latka przeżyła dwie wojny światowe oraz epidemie grypy w Hiszpanii i Meksyku - zauważa VRT.

 

 

- Zawsze troszczyła się o innych. Odwiedzała chorych, dopóki sama nie skończyła 98 lat - powiedział Callewaert. - Dużo pracowała jako wolontariuszka i ponad sto razy oddawała krew. Cieszymy się, że teraz my możemy się nią zaopiekować - zaznaczył.

 

Od początku epidemii w Belgii zmarło 6 262 osób zakażonych koronawirusem. Nieco ponad połowa zgonów miała miejsce w domach opieki. Do tej pory koronawirusa stwierdzono u 41 899 osób.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie