Włochy: z powodu koronawirusa zmarło już 142 lekarzy

Świat
Włochy: z powodu koronawirusa zmarło już 142 lekarzy
PAP/EPA/Alessandro di Marco
142 lekarzy zmarło we Włoszech od początku pandemii koronawirusa.

Lekarz Oscar Ros zmarł z powodu koronawirusa. Miał 61 lat. Mieszkał w Vimercate, w regionie Lombardii. Francesco Sartini, burmistrz włoskiej miejscowości żegna specjalistę i przypomina o jego zaangażowaniu w pracę. Z kolei w Bolonii, zmarł doktor Manuel Efraim Perez. Do 142 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy - podała we wtorek krajowa federacja Izb Lekarskich.

- Walczył na linii frontu - zaznaczył Francesco Sartini. Burmistrz podkreślił, że Oscar Ros pomagał w walce z koronawirusem. - Jego bitwa objęła go osobiście i po długiej hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii, nie udało mu się - poinformował Sartini.

 

Żałobna flaga po śmierci lekarza 

 

Na znak żałoby, po śmierci lekarza, w poniedziałek wieczorem fasada szpitala w Vimercate nie była oświetlona trójkolorową flagą, a światła pozostały wyłączone - informuje portal "Brescia Today".

 

 

Nunzio Del Sorbo, dyrektor generalny szpitala w Vimercate, skomentował wiadomość o śmierci pracownika. Jak podkreślił, ta informacja to bardzo zła wieść dla całej społeczności szpitalnej, która kilkakrotnie miała okazję obserwować "umiejętności ludzkie i zawodowe" 61- letniego lekarza.

 

Włochy: 142 lekarzy zmarło na koronawirusa

 

Do 142 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem - podała we wtorek krajowa federacja Izb Lekarskich.

 

Federacja poinformowała we wtorek o śmierci 75-letniego lekarza, który był hospitalizowany w Bolonii. Urodzony w Peru doktor Manuel Efraim Perez był prezesem stowarzyszenia wolontariatu w Modenie.

 

ZOBACZ: Ewakuacja DPS w Kleszczowie. Zakażonych ponad 50 osób

 

Zaraził się koronawirusem podczas wizyt lekarskich w domach opieki dla osób starszych. W całych Włoszech zakażonych jest ponad 17 tys. pracowników służby zdrowia.

 

 

ms/hlk/ bresciatoday.it, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie