Ewakuacja DPS w Kleszczowie. Zakażonych ponad 50 osób

Polska
Ewakuacja DPS w Kleszczowie. Zakażonych ponad 50 osób
Polsat News
W placówce przebywało łącznie 59 pacjentów oraz ośmiu pracowników i dwóch księży

W środę przeprowadzona zostanie ewakuacja zakażonych koronawirusem pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie (Łódzkie) – poinformowała rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. Ponad 50 mieszkańców placówki trafi do szpitali w Łodzi, Zgierzu, Bełchatowie i Radomsku.

Akcja przetransportowania podopiecznych kleszczowskiego DPS do szpitali związana jest z trudną sytuacją placówki, w której na początku tygodnia wykryto ognisko koronawirusa. W sumie chorobę COVID-19 zdiagnozowano u 55 osób - 51 pensjonariuszy i 4 pracowników.

 

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie zdecydował o zamknięciu Domu Pomocy Społecznej św. Barbary w Kleszczowie do 5 maja. W związku z tym trwają przygotowania do ewakuacji jego pensjonariuszy. Wkrótce rozpocznie się transport pierwszego chorego – przekazała rzeczniczka wojewody.

 

WIDEO: Ewakuacja DPS w Kleszczowie

  

Pomaga policja i wojsko

 

Podopieczni placówki zostaną przewiezieni karetkami do szpitali zakaźnych w Łodzi i Zgierzu oraz na oddziały w Bełchatowie i Radomsku.

 

Akcję koordynuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi, uczestniczą w niej m.in.: Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, Wojska Obrony Terytorialnej, policja, personel DPS i personel szpitalny.

 

ZOBACZ: Rząd o wsparciu DPS i pracodawców. Padły kwoty

 

W placówce przebywało łącznie 59 pacjentów oraz ośmiu pracowników i dwóch księży.

 

Po zakończeniu ewakuacji, DPS ma zostać poddany całkowitej dezynfekcji. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie