26 mld euro - prognozowane straty branży ślubnej z powodu pandemii

Świat
26 mld euro - prognozowane straty branży ślubnej z powodu pandemii
Zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ Pexels
W sektorze usług ślubnych we Włoszech działają łącznie 83 tys. firm, zatrudniających 1 mln osób

Na 26 mld euro prognozuje straty branża ślubna we Włoszech z powodu odwołania 17 tys. ceremonii w marcu i kwietniu oraz tysięcy kolejnych do lata w związku z pandemią koronawirusa. Przedstawiciele sektora wystosowali petycję do rządu, by przedstawił plan pomocy.

Jak podkreśliło stowarzyszenie branżowe Assoeventi, do 17 tys. już odwołanych ślubów należy też dodać 50 tys. następnych, zaplanowanych na maj i czerwiec, które stoją pod znakiem zapytania.

 

Spadek dochodów w tym czasie wyniesie od 80 do 100 proc., a wielu firmom działającym w tej branży grozi bankructwo - podało stowarzyszenie.

 

Apel o różne formy wsparcia

 

W petycji do rządu Giuseppe Contego znalazł się apel o wsparcie poprzez ulgi podatkowe, gwarancje dostępu do kredytów oraz o natychmiastową pomoc finansową przez sześć miesięcy, która pozwoli przetrwać firmom pogrążonym w kryzysie.

 

ZOBACZ: Nowy bilans z Włoch. Po raz pierwszy spadła liczba zakażonych

 

Przypomina się, że w zeszłym roku we Włoszech odbyło się 220 tys. ceremonii ślubnych. Średni wydatek na ślub i duże przyjęcie weselne to 55 tys. euro.

 

W sektorze usług ślubnych działa łącznie 83 tys. firm, zatrudniających 1 mln osób.

 

Jak podkreślono, kryzys dotknął ponad 8 tys. domów weselnych i restauracji, 2,5 tys. kwiaciarzy, 2 tys. firm cateringowych, 8 tys. fotografów, 6,5 tys. muzyków oraz 3,5 tys. organizatorów ceremonii.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie