Nowy bilans z Włoch. Po raz pierwszy spadła liczba zakażonych

Świat
Nowy bilans z Włoch. Po raz pierwszy spadła liczba zakażonych
PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO
Ulice włoskich miast zaczynają na nowo tętnić życiem, choć proces "powrotu do normalności" musi przebiegać stopniowo

454 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu doby we Włoszech - podała w poniedziałek Obrona Cywilna. Łączny bilans zgonów wzrósł do 24114. Po raz pierwszy spadła liczba zakażonych. Jest ich 108 tys., ale to o 20 mniej niż dzień wcześniej.

- Zanotowany po raz pierwszy spadek liczby obecnie zakażonych to nadzwyczaj obiecujący sygnał - powiedział na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie Luca Richeldi z komitetu naukowego, doradzającego rządowi.

 

- Liczba zmarłych skłania zaś do myślenia, że batalia nie jest jeszcze wygrana. Być może jesteśmy w chwili relatywnego rozejmu, ale to nie jest moment, by obniżać czujność - zastrzegł zarazem.

 

Na OIOM-ach jest najmniej chorych od miesiąca

 

Dotychczas potwierdzono we Włoszech 181 tys. przypadków koronawirusa.

 

Liczba wyleczonych przekroczyła 48,8 tysięcy. W ciągu jednego dnia zwiększyła się o ponad 1800. 90 procent wszystkich wyleczonych wróciło do zdrowia w ciągu ostatniego miesiąca, od 20 marca.

 

ZOBACZ: Od początku marca we Włoszech zmarło 20 proc. więcej ludzi niż w poprzednich latach

 

Kolejny dzień z rzędu spada liczba chorych na Covid-19, przebywających na oddziałach intensywnej terapii. Jest ich około 2500; najmniej od miesiąca.

 

Dotąd testom na obecność wirusa poddano 943 tys. osób.

 

Także w poniedziałek poinformowano, że liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem wzrosła do 138. Nie żyje też dwóch następnych farmaceutów; już 12 od początku epidemii.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie