Bogate kobiety przyjeżdżają do Szwecji, by skorzystać z usług fryzjera

Świat
Bogate kobiety przyjeżdżają do Szwecji, by skorzystać z usług fryzjera
Zdj. ilustracyjne/ PAP/EPA/Liselotte Sabroe
"Odwiedzają nas, aby obciąć włosy i zrobić paznokcie, zjeść w restauracji, a wieczorem poimprezować" - powiedziała gazecie "Aftonbladet" fryzjerka Sofia

Zniecierpliwione obostrzeniami w swoich krajach kobiety przyjeżdżają do Szwecji, aby skorzystać z otwartych salonów fryzjerskich i kosmetycznych. W pogoni za luksusem przeszkodą nie są dla nich nawet drogie bilety lotnicze - poinformowały szwedzkie media.

- Kobiety z Europy przyjeżdżają do nas, gdyż w ich krajach punkty usługowe zostały zamknięte. Odwiedzają nas, aby obciąć włosy i zrobić paznokcie, zjeść w restauracji, a wieczorem poimprezować - powiedziała gazecie "Aftonbladet" fryzjerka Sofia.

 

Jedna z klientek Sofii na bilet lotniczy ze Szwajcarii do Szwecji wydała 1800 euro. - Była bardzo szczęśliwa, że mogła zadbać o siebie. Podobnie uczyniło kilka jej przyjaciółek - podkreśla.

 

"Turystyka kosmetyczna" zjawiskiem powszechnym

 

Zjawisko przybywania majętnych klientek z zamkniętych przez walkę z koronawirusem państw potwierdzili dziennikarzom gazety także inni pracownicy salonów fryzjerskich, choć nie chcą być posądzani o przykładanie się do ewentualnego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

ZOBACZ: "Ja też nie chodzę do fryzjera". Nagranie z prezydentem Włoch podbija internet

 

W Malmoe "turystyka kosmetyczna" ma charakter bardziej lokalny - przyjeżdżają Dunki z pobliskiej Kopenhagi.

 

Szwecja zamknęła granice jedynie dla przybyszów spoza UE. Swobodnie wjeżdżać mogą także Szwajcarzy, Norwegowie oraz Islandczycy.

 

W Szwecji jedynym obostrzeniem wprowadzonym przez władze jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Uważa się, że zamiast zakazów wystarczą zalecenia, a społeczeństwo samo będzie starać się zachowywać dystans.

bia/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie