Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w polsatnews.pl

Polska
Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w polsatnews.pl
PAP/Leszek Szymański
Transmisja mszy świętej od godz. 9:00 w Polsat News i na polsatnews.pl

W niedzielne Święto Miłosierdzia Bożego widzowie Polsat News i polsatnews.pl obejrzą o godz. 9:00 mszę świętą nadawaną ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W Polsat Rodzina o godzinie 10:30 zostanie nadane nabożeństwo dla dzieci. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zarówno rząd, jak i Główny Inspektorat Sanitarny, zachęcają, żeby "modlić się w domu".

- Transmisje mszy świętych przeżywamy tak, jak byśmy byli w kościele, skupiamy się na Eucharystii i nie robimy innych rzeczy, wykonujemy gesty liturgiczne np. znak krzyża, włączamy się w śpiew i odpowiadamy na wezwania celebransa – powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

ZOBACZ: Episkopat zachęca do modlitwy w intencji ustania epidemii

 

- Nie musimy klękać lub stać podczas transmisji, ale możemy. Piękne jest, gdy rodzina razem przeżywa Mszę świętą. Widać wtedy wyraźnie, co to znaczy "Kościół Domowy" – modlimy się razem w domu i jesteśmy częścią Kościoła – zaznaczył rzecznik KEP.

Modlitwa w intencji ustania epidemii 

- Zachęcam, byśmy w najbliższą niedzielę szczególnie modlili się "Koronką do miłosierdzia Bożego" w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z wirusem. W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania do miłosierdzia Bożego oraz zdjęcia obrazów Jezusa Miłosiernego, które mamy w domach, z hasztagiem #Miłosierdzie - podkreślił.

 

"Dzienniczek" siostry Faustyny

 

Ks. Rytel-Andrianik zaprosił też, aby przy okazji święta, sięgnąć do "Dzienniczka" św. siostry Faustyny.

 

- Tej prostej i pokornej siostrze zakonnej objawił się Jezus z przesłaniem miłosierdzia dla całego świata. W "Dzienniczku" odnajdujemy słowa nadziei, nawet dla największych grzeszników i osób życiowo pogubionych. To przesłanie jest aktualne na dzisiejsze czasy. Wielkim propagatorem Miłosierdzia Bożego był św. Jan Paweł II. To dzięki niemu postać św. siostry Faustyny i "Koronka do miłosierdzia Bożego" są znane na całym świecie - powiedział.

 

ZOBACZ: Prof. Horban: większość chorych na COVID-19 nie wymaga specjalistycznego leczenia

 

Rzecznik zachęcił również do duchowej łączności z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach i do łączenia się w niedzielę ze wspólnotą Kościoła na mszach świętych poprzez transmisje.

 

Polsat Rodzina to stacja o profilu familijnym. W ofercie widzowie znajdą programy poradnikowe, edukacyjne bajki dla dzieci, rodzinne seriale i filmy, magazyny i serie popularnonaukowe oraz programy o tematyce chrześcijańskiej. Szefem kanału Polsat Rodzina jest Marek Zając. Polsat Rodzina zajmuje 52 pozycję na dekoderach Cyfrowego Polsatu.

sgo/ polsatnews.pl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie