Zamknięta komenda w Wołowie. Kilku policjantów zakażonych koronawirusem

Polska
Zamknięta komenda w Wołowie. Kilku policjantów zakażonych koronawirusem
Policja
Kwarantanną objętych jest 86 policjantów i 16 cywili z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

Po wykryciu u sześciu policjantów zakażenia koronawirusem wszyscy policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wołowie (woj. dolnośląskie) zostali objęci kwarantanną. Do pracy w powiecie skierowano m.in. funkcjonariuszy z prewencji komendy wojewódzkiej.

Pełniący obowiązki rzecznika Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadkom. Kamil Rynkiewicz, powiedział w piątek, że kwarantanną objętych jest 86 policjantów i 16 cywili z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

 

Kwarantanna dla wszystkich pracowników

 

- Kwarantannę wprowadzono po tym, jak u sześciu policjantów z tej komendy wykryto zakażenie koronawirusem - powiedział Rynkiewicz. Kwarantanną objęto wszystkich policjantów i pracowników cywilnych wołowskiej komendy.

 

ZOBACZ: 13 policjantów z Lublina zarażonych koronawirusem, zamknięty komisariat

 

Rzecznik dodał, że budynek Komendy Powiatowej w Wołowie został poddany dezynfekcji; dezynfekcji poddano również komisariat policji w Brzegu Dolnym oraz punkt w Wińsku.

 

Powiat zabezpieczony 

 

Rynkiewicz podkreślił, że powiat wołowski jest zabezpieczony przez policję. Służbę tam pełnią m.in. oddziały prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Pracą wołowskiej komendy kieruje teraz Komenda Powiatowa Policji w Lubinie.

 

Tam też przekierowane są telefony alarmowe. 

pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie