W stanie Nowy Jork 606 nowych zgonów z powodu Covid-19. Spada liczba hospitalizowanych

Świat
W stanie Nowy Jork 606 nowych zgonów z powodu Covid-19. Spada liczba hospitalizowanych
PAP/EPA/JUSTIN LANE
Stan Nowy Jork jest jednym z najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa

606 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork - poinformował w czwartek gubernator Andrew Cuomo. Łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w tym stanie to 12 192.

Czwartkowe dane oznaczają znaczny spadek dobowej liczby zgonów, bowiem raport z poprzedniego dnia mówił o 752 przypadkach śmiertelnych. Jednocześnie najnowszy bilans oznacza najniższy od 10 dni dobowy wzrost liczby zgonów; 6 kwietnia w stanie Nowy Jork zmarło 599 osób, w kolejnych dniach liczba zmarłych przekraczała 700.

 

Według gubernatora znacznie zmniejszyła się także liczba osób hospitalizowanych - obecnie jest ich 17 735, podczas gdy dzień wcześniej w szpitalach przebywało 18 335 osób.

 

Obostrzenia do 15 maja

 

Cuomo zaznaczył, że mimo optymistycznych danych do 15 maja będą obowiązywać wszystkie obostrzenia w stanie Nowy Jork, który obecnie jest epicentrum pandemii w USA. Do tej pory w stanie zanotowano ponad 210 tys. przypadków zakażenia oraz ponad 12 tys. zgonów.

 

- Musimy kontynuować to, co robimy - powiedział Cuomo. - Chciałbym, aby wskaźnik infekcji dalej spadał. Polityka ograniczeń będzie obowiązywać do 15 maja - dodał.

 

ZOBACZ: Gubernator Nowego Jorku: jeśli Trump każe znieść kwarantannę, nie zrobię tego

 

Cumo powtórzył też, że obecnie przeciwny jest założeniom prezydenta USA Donalda Trumpa, który jak najszybciej chciałby ożywić amerykańską gospodarkę. Ostrzegł o możliwych nawrotach pandemii i zaznaczył, że mieszkańcy jego stanu nadal będą mieli obowiązek noszenia masek ochronnych we wszystkich miejscach publicznych, w których nie można przestrzegać zasady społecznego dystansu dwóch metrów.

 

Gubernator Nowego Jorku wyjaśnił, że współpracuje z gubernatorami pięciu innych stanów - New Jersey, Massachusetts, Pensylwanii, Delaware i Rhode Island w celu wspólnego określenia warunków powrotu do sytuacji sprzed pandemii. Obecnie, jak podkreślił, omawiane są możliwości wznowienia działalności firm i organizacji, których funkcjonowanie jest najmniej ryzykowne pod względem rozprzestrzeniania wirusa.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie