Obowiązek zakrywania ust i nosa. Prezes PiS dostał oryginalną maseczkę

Polska
Obowiązek zakrywania ust i nosa. Prezes PiS dostał oryginalną maseczkę
PAP/Leszek Szymański/Twitter/Małgorzata Gosiewska

Od czwartku obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Nowymi przepisami objęci są także posłowie przebywający na sali obrad parlamentu. Na stoliku ławy sejmowej prezesa PiS znalazła się oryginalna maseczka z wizerunkiem kota, jednak Jarosław Kaczyński jej nie założył. Jedna z posłanek poinformowała, że to ona wręczyła ptezent.

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że dzięki temu osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.

 

PAP/Leszek Szymański

 

Także posłowie uczestniczący w czwartkowych obradach założyli maseczki. Na posiedzeniu obecny był prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pojawił się w maseczce ochronnej, ale uwagę przykuła druga, którą miał na stoliku ławy sejmowej. 

 

ZOBACZ: Hołownia zainicjował akcję "Uwolnić Wybory". Zachęca do pisania wniosków

 

Na jednym ze zdjęć widoczne jest ozdobne opakowanie. Można na tej podstawie wnioskować, że prezes PiS otrzymał maseczkę z kotem z prezencie.

 

PAP/Leszek Szymański

Później okazało się kto stoi za tym prezentem. "Pojawiła się informacja, ze Prezes Jaroslaw Kaczyński otrzymał w prezencie maseczkę z kotem. Potwierdzam. I bardzo się podobała. Szyjemy dalej!" - napisała Małgorzata Gosiewska. 

 

 

 

 

msl/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie