Policjanci rozdali maseczki ochronne bezdomnym

Polska
Policjanci rozdali maseczki ochronne bezdomnym
Twitter/ Policja Warszawa
W związku z epidemią od czwartku do odwołania w Polsce nałożony został obowiązek zakrywania ust i nosa

Bezdomni dostali maseczki ochronne od policjantów z Komisariatu Kolejowego w Warszawie - poinformowała w czwartek Komenda Stołeczna Policji.

- Policjanci z Komisariatu Kolejowego w Warszawie rozdawali wczoraj maseczki ochronne osobom bezdomnym. Otrzymali je ci, którzy wieczorem przyszli po darmowy posiłek przy Dworcu Centralnym. Policjanci udzielili również każdemu instruktażu, jak prawidłowo korzystać z maseczek - przekazali w czwartek na Twitterze stołeczni policjanci.

 

W związku z epidemią od czwartku do odwołania w Polsce nałożony został obowiązek zakrywania ust i nosa. W miejscach ogólnodostępnych trzeba będzie zakrywać usta i nos przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki.

 

 

Nakaz obowiązuje w sklepach, na ulicy, w transporcie publicznym

 

Ten nakaz obowiązuje także w środkach publicznego transportu zbiorowego, w samochodach, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie, w miejscach ogólnodostępnych, w tym także na drogach i placach oraz w placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach.

 

ZOBACZ: Zakrywanie ust i nosa obowiązkowe. Jak prawidłowo to robić?

 

Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje także w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym. Za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.

 

Maseczek nie muszą nosić duchowni podczas sprawowania kultu religijnego. Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy również żołnierzy sił zbrojnych RP i wojsk sojuszniczych, a także funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, wykonujących zadania służbowe, stosujących środki ochrony osobistej odpowiednie do rodzaju wykonywanych czynności.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie