Kolejne ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej. Zakażonych 61 osób

Polska
Kolejne ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej. Zakażonych 61 osób
Google Street View
61 osób z Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu zakażonych koronawirusem

61 osób z Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu - 51 podopiecznych i 10 osób z personelu - jest zakażonych koronawirusem, poinformował w czwartek tamtejszy Urząd Miejski, powołując się na przekazane po południu, na razie cząstkowe, dane sanepidu.

Jak poinformował magistrat, w środę pielęgniarki środowiskowe z DPS "Kombatant" pobrały wymazy od 122 podopiecznych i 19 pracowników, przebywających na kwarantannie w tej placówce.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej "Kombatant". Personel i pensjonariusze w kwarantannie

 

"Testy trafiły do laboratorium i 16 kwietnia poznaliśmy cząstkowe wyniki badań. Z przekazanych cząstkowych informacji wynika, że 51 podopiecznych i 10 pracowników DPS »Kombatant« jest zakażonych koronawirusem. W przypadku 47 osób przebywających w DPS »Kombatant« wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny. Czekamy na pozostałe wyniki testów - poinformowali w komunikacie urzędnicy.

 

Do szpitala trafiło 6 osób

 

Do szpitali trafiło sześcioro podopiecznych ośrodka, którzy mieli objawy wskazujące na zakażenie. "Działania związane z zabezpieczeniem osób zdrowych i chorych zostaną podjęte niezwłocznie po otrzymaniu wszystkich wyników badań laboratoryjnych" - podał Urząd Miejski. Obecnie trwa przygotowywanie izolatorium dla chorych i miejsc opieki dla osób zdrowych.

 

ZOBACZ: "To nie są domy opieki społecznej, to domy zagłady"

 

Jak podał po południu Śląski Urząd Wojewódzki, przeprowadzone w ostatnich godzinach badania potwierdziły obecność SARS-CoV-2 u 20 kolejnych osób w regionie. Wszystkie są właśnie z Bytomia, mają od 78 do 97 lat. Od początku epidemii w woj. śląskim testy potwierdziły zakażanie u 1070 osób. 63 zmarły, wyzdrowiało 45.

 

Według ostatnich danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jest w regionie obecnie 291 osób. 4 695 jest poddanych kwarantannie domowej, a pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 7 146 osób. Od początku epidemii w woj. śląskim przebadano pod kątem zakażenia koronawirusem 13 165 próbek.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie