Ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Ok. 80 osób zakażonych koronawirusem

Polska
Ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Ok. 80 osób zakażonych koronawirusem
Polsat News

Późnym wieczorem rozpoczęła się ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (woj. łódzkie) - dowiedział się Polsat News. Wcześniej decyzję podjęła w tej sprawie Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opocznie, a informację potwierdziła polsatnews.pl rzeczniczka rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. Zakażonych koronawirusem jest około 80 pracowników i pacjentów placówki.

W akcji ewakuacji DPS biorą udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i 25. Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa - dowiedział się Polsat News. \

 

Wcześniej władze województwa potwierdził, że akcja przetransportowania pensjonariuszy, personelu i wolontariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (Łódzkie) rozpocznie się jeszcze w środę - zapowiedziała to rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

 

Rzeczniczka dodała, że decyzję o przeniesieniu 37 zakażonych koronawirusem pensjonariuszy oraz innych osób przebywających w drzewickim DPS podjęto w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opocznie.

 

Jeszcze w środę popołudniu pracownicy i wolontariusze wspierający pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (woj. łódzkie) apelowali o zgłaszanie się pielęgniarek, które mogłyby pomóc w opiece nad chorymi.

 

"78 zakażonych"

 

W Domu Pomocy Społecznej (DPS) w Drzewicy od kilkunastu dni trwa walka z koronawirusem, którym zakażają się pacjenci i personel. W niedzielę burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski potwierdził, że są kolejne 23 zakażone osoby.

 

Z komunikatu wynika, że w DPS sukcesyjnie wzrasta liczba zakażonych i poddanych kwarantannie. Kolejni chorzy to 15 podopiecznych DPS i osiem osób z personelu.

 

ZOBACZ: Trudna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Zakażeni pensjonariusze i braki kadrowe

 

"Liczba zakażonych w DPS W Drzewicy wynosi 78 osób - 45 mieszkańców i 33 pracowników" - poinformował Janusz Reszelewski.

 

O pierwszych zakażeniach w drzewickim DPS poinformowano ponad tydzień temu, 5 kwietnia.

 

"Brakuje ludzi do pomocy"

 

Do pomocy DPS-ie zgłosiło się czterech wolontariuszy: dwóch żołnierzy Wojskowej Obrony Terytorialnej, jeden mieszkaniec miasta i miejscowy poseł PiS Robert Telus.

 

- Brakuje ludzi do pomocy. Ludzi, którzy towarzyszyć będą starszym osobom w takim codziennym życiu. Chodzi o to, aby pomóc. I to dotyczy zarówno umycia się, jak i spędzenia chwili z pensjonariuszem na przykład na rozmowie - mówił poseł Telus.

 

- Potrzebujemy pielęgniarek, aby te trzy, które prawie non stop pracują mogły trochę odpocząć. Potrzebujemy też innych. W niektórych z nas rodzi się pytanie "Czy ja się nadaję?" Tak, nadaje się każdy - apelował o pomoc dla drzewickiego DPS Robert Telus.

bas/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie