Epidemia koronawirusa w USA. W ciągu doby zmarło ponad 1,5 tys. ludzi

Świat
Epidemia koronawirusa w USA. W ciągu doby zmarło ponad 1,5 tys. ludzi
PAP/EPA/US NAVY/CHIEF MC BARRY RILEY HANDOUT

O 1514 powiększył się w ciągu ostatniej dobry bilans ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. W USA z powodu Covid-19 zmarły już 2203 osoby.

Dane obejmują 24 godziny od godz. 2:30 czasu polskiego w nocy z soboty na niedzielę. W poprzednim dobowym bilansie odnotowano w Stanach Zjednoczonych 1920 zgonów.

 

ZOBACZ: Zbiorowe groby z ciałami chorych na koronawirusa w USA. Pojawiły się nagrania

 

Do soboty przez cztery dni z rzędu w USA dziennie umierało ponad 1,9 tys. osób. W piątek z powodu Covid-19 zmarła rekordowa liczba 2108 osób.

 

Najwięcej osób zmarło w stanie Nowy Jork

 

Bilans ofiar śmiertelnych epidemii przekroczył w USA w sobotę 20 tys. Tym samym Stany Zjednoczone stały się krajem z największą liczbą zgonów z powodu Covid-19 na świecie.

 

ZOBACZ: Gdy nadchodzi tornado, koronawirus schodzi na drugi plan

 

Najwięcej osób w USA zmarło w stanie Nowy Jork - 9385. Następne w kolejności są New Jersey (2350), Michigan (1479), Luizjana (840), Massachusetts (756) i Illinois (720). Ponad 100 zgonów na Covid-19 odnotowano już w 23 stanach. Jedynym stanem bez ofiar śmiertelnych pozostaje Wyoming.

 

ZOBACZ: Koronawirus zabije około 60 tysięcy Amerykanów. "Nie czujemy, że najgorsze już za nami"

 

Prognozy, na które powołuje się m.in. Biały Dom, szacują iż z powodu koronawirusa umrze w USA ok. 60 tys. osób. Władze USA apelują, by wciąż przestrzegać rządowych wytycznych mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie władze zapowiadają, że od maja stopniowo otwierana będzie amerykańska gospodarka.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie