USA: ponad pół miliona zakażonych koronawirusem

Świat
USA: ponad pół miliona zakażonych koronawirusem
PAP/EPA/JASON SZENES
Tylko w stanie Nowy Jork ostatniej doby zmarło ponad 750 osób

Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) podało w niedzielę, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w USA wzrosła w ciągu ostatniej doby o 1927, a w sumie zmarło 20 486 osób.

W ciągu ostatniej doby w USA zdiagnozowano 33 288 nowych infekcji, liczba przypadków zakażenia wzrosła zatem do 525 704.

 

W stanie Nowy Jork w ciągu ostatniej doby przybyło 758 ofiar śmiertelnych koronawirusa, spadło jednak tempo w jakim rozprzestrzenia się pandemia - powiedział w niedzielę, podczas codziennej konferencji prasowej gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo.

 

W Wielkanoc gubernator ponownie wystąpił z krytyką władz federalnych za niesprawiedliwy rozdział funduszy dla stanów cierpiących z powodu Covid-19. Jego zdaniem mniej dotknięte kryzysem stany otrzymały proporcjonalnie większą pomoc w ramach pakietu stymulacyjnego aniżeli np. stanowiący epicentrum Covid-19 Nowy Jork.

 

ZOBACZ: Koronawirus zabije około 60 tysięcy Amerykanów. "Nie czujemy, że najgorsze już za nami"

 

- Nikt nie chce wybierać między strategią zdrowia publicznego a strategią ekonomiczną, a jako gubernator tego stanu nie zamierzam przedkładać jednej ponad drugą. (…) Potrzebujemy bezpiecznej strategii zdrowia publicznego, to znaczy zgodnej ze strategią ekonomiczną - wskazał Cuomo.

 

Oszacował, że deficyt spowodowany batalią z wirusem sięga w stanie Nowy Jork od 10 do 15 mld. dol.

 

- W jaki sposób gospodarka w stanach ma znowu ruszyć bez pomocy federalnej? Jak faktycznie zaczniemy finansować szkoły? (…) To musi się zacząć na szczeblu federalnym - oznajmił.

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie