"Za wcześnie, by mówić, kiedy Boris Johnson wróci do pracy"

Świat
"Za wcześnie, by mówić, kiedy Boris Johnson wróci do pracy"
PAP/EPA/WILL OLIVER
55-letni Boris Johnson na oddziale intensywnej terapii spędził trzy doby

- Brytyjski premier Boris Johnson jest w bardzo dobrym nastroju po opuszczeniu oddziału intensywnej terapii, ale jego rekonwalescencja dopiero jest na wczesnym etapie i za wcześnie, by mówić o terminie powrotu do pracy - powiedział w piątek jego rzecznik.

- Premier jest z powrotem na oddziale i kontynuuje powrót do zdrowia, co jest na wczesnym etapie. Nadal jest w bardzo dobrym nastroju - oznajmił rzecznik.

 

- Powiedziano mi, że machał w podziękowaniu do wszystkich pielęgniarek i lekarzy, których widział, gdy był przewożony z oddziału intensywnej terapii z powrotem na oddział - dodał.

 

ZOBACZ: Brytyjski premier opuścił oddział intensywnej terapii

 

Zapytany o to, kiedy Johnson będzie mógł ponownie pracować, rzecznik odparł, że premier dopiero zaczyna wracać do zdrowia i będzie w tej kwestii kierował się zaleceniami lekarzy. Oświadczył też, że nie ma żadnych wiadomości na temat tego, czy Johnson pozostaje w kontakcie z kimś z rządu.

 

"Nie można wyjść ze szpitala i pójść prosto na Downing Street"

 

Wcześniej Stanley Johnson, ojciec brytyjskiego premiera, powiedział, że będzie on musiał najpierw odpocząć. - Nie można wyjść stąd i pójść prosto na Downing Street przejąć stery bez okresu przystosowania się - wyjaśnił w stacji BBC. Wyraził też opinię, że jego syn brał niemal wszystko na swoje barki i powinien w większym stopniu w rządzie działać zespołowo.

 

ZOBACZ: "Szybkiego powrotu do zdrowia". Światowi przywódcy wspierają Borisa Johnsona

 

55-letni Boris Johnson na oddziale intensywnej terapii spędził trzy doby - od poniedziałku wieczorem do czwartku wieczorem. Został tam przeniesiony mniej więcej dobę po tym, jak trafił do St Thomas' Hospital w Londynie w celu, jak wówczas zapewniano, rutynowych badań w związku z tym, że spowodowana koronawirusem gorączka nie ustępowała. W poniedziałkowe popołudnie jego stan jednak się pogorszył. Nie wymagał jednak podłączenia do respiratora.

 

Przed udaniem się na oddział intensywnej terapii przekazał wykonywanie swoich obowiązków, "tam, gdzie to konieczne", ministrowi spraw zagranicznych Dominicowi Raabowi.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie