Boris Johnson zaręczył się z młodszą o ćwierć wieku partnerką. "Spodziewamy się dziecka"

Świat
Boris Johnson zaręczył się z młodszą o ćwierć wieku partnerką. "Spodziewamy się dziecka"
PAP/EPA/WILL OLIVER
Partnerka Johnsona była w przeszłości szefową komunikacji Partii Konserwatywnej

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ponownie stanie na ślubnym kobiercu. Polityk zaręczył się z Carrie Symonds, młodszą od niego o 24 lata. Para ogłosiła, że spodziewa się potomka, który ma przyjść na świat w połowie roku.

"Premier i panna Symonds mają przyjemność ogłosić swoje zaręczyny oraz to, że na początku lata spodziewają się narodzin dziecka" - poinformowały służby prasowe Downing Street.

 

ZOBACZ: Boris Johnson: dzięki brexitowi zbudujemy nową Wielką Brytanię

 

Lider Partii Konserwatywnej jest jednym z najpopularniejszych polityków w Wielkiej Brytanii, ale jednocześnie wzbudzającym największe emocje, m.in. z powodu swojego barwnego i kontrowersyjnego stylu wypowiedzi.

 

Romanse Johnsona wpływały na jego karierę

 

Oprócz barwnej kariery politycznej, Johnson słynie z burzliwego życia prywatnego i licznych romansów. Gdy rozwiódł się ze swoją pierwszą żoną, a jego kochanka i późniejsza druga małżonka Marina Wheeler już była w ciąży, wielokrotnie publicznie posądzano go o niewierność. 

 

Przez to w 2004 roku zwolniono go z gabinetu cieni za kłamstwo o relacjach z kobietą, która później przyznała się do aborcji.

 

Po wieloletniej sprawie sądowej Johnsonowi udowodniono, że ma jeszcze co najmniej jedno dziecko pozamałżeńskie, choć media powszechnie spekulują o dwóch.

 

To może być historyczny ślub

 

Jesienią 2018 roku Johnson rozstał się po 25 latach z Wheeler, wchodząc w nowy związek z młodszą od niego o 24 lata Carrie Symonds, byłą szefową komunikacji Partii Konserwatywnej. Obecnie kobieta zajmuje się działalnością proekologiczną.

 

Ich związek również przeżywał wzloty i upadki. Kilka tygodni przed ogłoszeniem wyniku wyborów wewnątrz Partii Konserwatywnej trafili na okładki gazet po tym, jak sąsiedzi Symonds zawiadomili policję o głośnej kłótni w jej mieszkaniu. 

 

ZOBACZ: "Pan tu przyjeżdża, aby pokazać się prasie". Ojciec chorej dziewczynki do brytyjskiego premiera

 

Po objęciu urzędu premiera, Boris Johnson zamieszkał ze swoją partnerką w rezydencji przy Downing Street 10. Był to pierwszy przypadek w historii, kiedy zamieszkała tam kobieta niebędąca żoną premiera.

 

Jeśli para wkrótce się pobierze, Johnson ma szansę być pierwszym od 250 lat premierem Wielkiej Brytanii, który ożeni się w trakcie sprawowania urzędu.

dk/wka/ polsatnews.pl, telegraph.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie