W drzwiach granat. W środku martwy mężczyzna

Polska
W drzwiach granat. W środku martwy mężczyzna
Strażacy zauważyli nietypowy przedmiot. Uznali, że może być to granat.
Strażacy, którzy przyjechali otworzyć drzwi zauważyli, że za klamką tkwi granat.

Policjanci i strażacy interweniowali w Golinie Wielkiej (woj. wielkopolskie), bo w drzwiach wejściowych do budynku zauważono nietypowy przedmiot. Pożarnicy podejrzewali, że za klamkę zatknięty może być granat. W środku znaleziono ciało lokatora. Okazało się, że przed śmiercią kontaktował się z funkcjonariuszami.

Na miejsce pierwsze dotarli strażacy-ochotnicy z pobliskiego Bojanowa. Poinformowano ich, że drzwi do budynku są otwarte. Jednak druhowie zauważyli, że za klamką w drzwiach wejściowych znajduje się przedmiot przypominający granat. Pożarnicy zawiadomili więc policję.

 

Funkcjonariusze jeszcze przed przyjazdem wiedzieli, że prawdopodobnie nie ma zagrożenia eksplozją. Mieszkający tam samotnie mężczyzna znacznie wcześniej uprzedził ich, że umieszcza atrapę za klamką, aby przestraszyć ewentualnych włamywaczy.

 

Zdjęcia znaleziska opublikowali na Facebooku strażacy z OSP Bojanowo.

 

W budynku były zwłoki mężczyzny. "Śmierć bez udziału osób trzecich"

 

- Na wszelki wypadek do podejrzanego przedmiotu przyjechali policjanci wyspecjalizowani w posługiwaniu się materiałami wybuchowymi. Potwierdzili, że jest niegroźny - przekazał polsatnews.pl mł. bryg. mgr Krzysztof Skrzypczak z Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu.

 

- Po wejściu do środka budynku służby zauważyły ciało mężczyzny, który tam mieszkał. Lekarze ustalili, że do zgonu doszło bez udziału osób trzecich, z przyczyn naturalnych - poinformowała polsatnews.pl asp. sztab. Beata Jarczewska z policji w Rawiczu.

 

Do zdarzenia doszło 31 marca, lecz poinformowano o nim dopiero w środę. Śledztwa w związku ze śmiercią mężczyzny nie zostało wszczęte.

 

wka/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie