Raper zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Polska
Raper zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Polsat News
Mokotowscy kryminalni ustalili, że 36-letni mężczyzna może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków, które czasami przechowuje u swojego kolegi na warszawskim Śródmieściu

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków - powiedział w piątek rzecznik mokotowskiej policji asp. szt. Robert Koniuszy. Według nieoficjalnych ustaleń zatrzymany to Jarosław K. - warszawski raper wchodzący w skład grupy hip-hopowej "Pewna Pozycja".

Jak przekazał rzecznik mokotowskiej policji, do zatrzymania doszło w poniedziałek, 6 kwietnia. - Mokotowscy kryminalni ustalili, że 36-letni mężczyzna może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków, które czasami przechowuje u swojego kolegi na warszawskim Śródmieściu - powiedział aspirant sztabowy.

 

ZOBACZ: Narkotyki o wartości 60 mln zł w rękach polskich służb. Premier: heroina to zło

 

- Policjanci wiedzieli, że 36-letni mężczyzna w dniu zatrzymania będzie chciał przewieźć spore ilości kokainy i marihuany właśnie do swojego 30-letniego znajomego. Najpierw jednak postanowił odwiedzić matkę mieszkającą również w okolicach Centrum. Pod ten adres srebrnym dodgem caravanem podjechał 48-letni mężczyzna. Obserwowany 36-latek usiadł na tylnym siedzeniu auta i razem pojechali ulicami warszawskiego Mokotowa w kierunku Ursynowa. Będąc na jednym z tamtejszych osiedli zatrzymali się na chwilę, a następnie ruszyli w drogę powrotną w kierunku Śródmieścia. Po drodze zostali zatrzymali do kontroli przez policjantów - tłumaczył policjant.

 

Rzecznik mokotowskiej policji podał, że podczas zatrzymania w plecaku Jarosława K. funkcjonariusze znaleźli torbę foliową z kokainą o wadze około 100 gramów oraz hermetycznie zamkniętą torbę wypełnioną kilogramem marihuany. - Obaj mężczyźni (36- i 48-letni) zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu - podał asp. szt. Koniuszy.

 

W domu - amfetamina, marihuana, haszysz i MDMA

 

Poinformował, że pozostali policjanci biorący udział w zatrzymaniu pojechali przeszukać mieszkanie Jarosława K. na warszawskiej Ochocie oraz mieszkanie jego 30-letniego znajomego na Śródmieściu.

 

- W trakcie przeszukania mieszkania na Śródmieściu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około pół kilograma amfetaminy, podobną ilość marihuany, około 400 gramów haszyszu i prawie 2000 tabletek MDMA o łącznej wadze około 800 gramów. Narkotyki trafiły do depozytu, a przechowujący je 30-latek do policyjnego aresztu - powiedział policjant.

 

ZOBACZ: Jedna przejażdżka, sześć zarzutów. Uciekał z narkotykami kradzionym samochodem

 

Natomiast w mieszkaniu Jarosława K., gdzie przebywała jego partnerka, policjanci znaleźli kolejny worek z marihuaną. Jak podał rzecznik, kobieta również została zatrzymana.

 

Policjant przekazał, że podczas przesłuchania 36-latek przyznał się, że zabezpieczone narkotyki - 3,5 kilograma - są jego. - Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i na wniosek policjantów i prokuratury decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - podkreślił asp. szt. Robert Koniuszy. Dodał, że reszta zatrzymanych po przesłuchaniu w charakterze świadków została zwolniona do domu.

 

Jarosławowi K. za zarzucane czyny może grozić do 10 lat więzienia. Według nieoficjalnych ustaleń PAP 36-latek jest warszawskim raperem związanym ze stołeczną grupą hip-hopową "Pewna Pozycja".

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie