Pierwsza dama prowadzi wirtualne lekcje niemieckiego

Polska
Pierwsza dama prowadzi wirtualne lekcje niemieckiego
Twitter/ Kancelaria Prezydenta (Grzegorz Jakubowski/ KPRP)
Agata Kornhauser-Duda podczas lekcji online

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda wspiera "Akcję E-dukację", czyli szkołę online, prowadząc wirtualne lekcje języka niemieckiego - poinformowano w czwartek na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

W czwartek wieczorem na Twitterze Kancelarii Prezydenta opublikowano zdjęcia małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy, które zostały wykonane podczas lekcji języka niemieckiego.

 

"Pierwsza Dama wspiera #AkcjaEdukacja, czyli szkołę online, prowadząc wirtualne lekcje języka niemieckiego" - podano we wpisie.

 

 

"Powinniśmy zadbać, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki w warunkach domowych"

 

Pierwsza dama już w połowie marca zachęcała do nauki online.

 

- Mimo wszelkich trudności powinniśmy wspólnie zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki także w warunkach domowych. Dlatego ruszyła #AkcjaEdukacja, czyli szkoła online. Serdecznie zapraszam wszystkich i bardzo zachęcam, by skorzystać z tej formy edukacji. My rodzice i nauczyciele zróbmy wszystko, by nasze dzieci i uczniowie jak najlepiej wykorzystali ten czas - mówiła w opublikowanym wówczas krótkim nagraniu.

 

ZOBACZ: Pierwsza dama zachęca do lekcji online

 

Do "Akcji E-dukacji" można dołączyć, wchodząc na stronę www.gov.pl/zdalnelekcje. Uczniowie i nauczyciele mogą tam znaleźć materiały dla poszczególnych klas i przedmiotów, pomocne w realizowaniu nauki. Platforma została przygotowana przez Zespół GovTech Polska we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Naukową Akademicką Siecią Komputerową.

 

Pomoc przy montażu przyłbic

 

Agata Duda zaangażowała się również w montaż przyłbic. W Pałacu Prezydenckim na drukarkach 3D powstają oprawki do przyłbic medycznych. Pierwsza partia trafi do ośrodka pomocy niepełnosprawnym.

 

 

O tym, że w Pałacu Prezydenckim drukowane są oprawki do przyłbic medycznych dla służby zdrowia, kilka dni wcześniej, również na Twitterze, poinformował prezydent Andrzej Duda. Jak wyjaśnił, drukarki zostały udostępnione dwa lata temu w celach pokazowych przez firmę Zortrax.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie