WHO ostrzega przed zbyt wczesnym rozluźnianiem restrykcji

Świat
WHO ostrzega przed zbyt wczesnym rozluźnianiem restrykcji
PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
Zniesienie części obostrzeń zapowiedziały już Czechy i Austria

Rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przestrzegł rządy krajów przed zbyt szybkim rozluźnianiem środków walki z epidemią nowego koronawirusa. Podkreślił jednak, że WHO nie ma uniwersalnych rekomendacji dotyczących znoszenia restrykcji.

- Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by nie rezygnować ze środków zbyt wcześnie, żeby uniknąć ponownego nawrotu (epidemii) - powiedział we wtorek rzecznik WHO Christian Lindmeier podczas wirtualnego briefingu prasowego.

 

Lindmeier stwierdził, że ze zbyt szybkim znoszeniem środków bezpieczeństwa jest jak ze zbyt wczesnym powrotem do normalnego życia u chorego - "ryzykuje się nawrotem choroby i komplikacjami".

 

Złagodzenie ograniczeń w Czechach i Austrii

 

W poniedziałek rząd Czech ogłosił, że od czwartku rozluźni niektóre wprowadzone restrykcje. Otwarte zostaną niektóre sklepy i dozwolone będzie indywidualne uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Dalsze kroki mogą zostać podjęte po Wielkanocy.

 

ZOBACZ: Austria łagodzi obostrzenia. Sprawdź, co się zmieni w kolejnych tygodniach

 

Od przyszłego tygodnia zasady kwarantanny zostaną złagodzone także w Austrii. Kanclerz Sebastian Kurz zapowiedział, że od 14 kwietnia swoją działalność będzie mogła wznowić część sklepów. Reszta sklepów i lokali usługowych ma zostać otwarta w maju.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie