Policjanci urządzili sobie grilla. Dostali mandaty

Polska
Policjanci urządzili sobie grilla. Dostali mandaty
PAP/Darek Delmanowicz
Kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

- Ośmiu policjantów z Ruchu Drogowego opuściło swoje rejony służbowe i udali się nad Maltę. Tam rozpalili grilla w miejskim zieleńcu – poinformował polsatnews.pl podkom. Piotr Garstka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Ośmiu policjantów podczas służby udało się nad poznański zalew. - Tam rozpalili grilla w miejskim zieleńcu – mówi podkom. Piotr Garstka.

 

ZOBACZ: Tarcza antykryzysowa. Złożono prawie 318 tys. wniosków o pomoc


- Wszyscy ci policjanci mają wszczęte postępowania dyscyplinarne za naruszenie procedur służbowych. Kary będą surowe – dodaje.
Funkcjonariusze zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł za "rażące naruszenie Rozporządzenia Rady Ministrów z 1 kwietnia w sprawie zwalczania COVID-19".

 

Tysiące mandatów

 

We wtorek Komenda Główna Policji poinformowała, że ciągu ostatnich 2 tygodni od wejścia w życie ograniczeń w zakresie gromadzenia się i przemieszczania wystawiono ponad 9,7 tys. mandatów, a w ponad 2,3 tys. przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

 

ZOBACZ: Ślub na 50 gości podczas pandemii. Państwo młodzi trafili do aresztu


- Wiele razy Polacy udowadniali, że potrafią być solidarni i odpowiedzialni. Teraz ta wzajemna dyscyplina i odpowiedzialność jest tym ważniejsza, że nikt z nas nie wie, czy jest nosicielem, a co za tym idzie może zarażać inne osoby - powiedział Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.


Zaznaczył, że policjanci będą egzekwować obowiązujące obecnie ograniczenia, nakazy i zakazy. - Nie chcemy mieć powodów do karania, ale nieodpowiedzialne osoby, które będą ignorować przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami - ostrzegł.

 

 

 

pgo/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie