Policja zabroniła mu wyjść z domu po karmę dla kotów. Złożył pozew do sądu

Świat
Policja zabroniła mu wyjść z domu po karmę dla kotów. Złożył pozew do sądu
Pexels/Immortal shots

Właściciel pięciu kotów, któremu policja odmówiła przepustki w czasie ogólnokrajowej kwarantanny podczas epidemii koronawirusa, zaskarżył decyzję do Wysokiego Sądu w stanie Kerala w Indiach. Sędziowie udzielili pozwolenia na podróż do sklepu z karmą dla zwierząt.

Jak podała agencja informacyjna IANS, Wysoki Sąd w południowoindyjskiej Kerali zezwolił N. Prakashowi na wizytę w lokalnym szpitalu dla zwierząt, aby kupić karmę dla swoich kotów. W Indiach trwa 21-dniowa ogólnonarodowa kwarantanna, podczas której obowiązuje nakaz pozostania w domu.

 

Mieszkanie można opuścić tylko w nagłych przypadkach lub wychodząc po niezbędne artykuły żywnościowe. Policji w keralskim Koczinie wyprawa Prakasha po karmę dla zwierząt wydała się fanaberią.

 

"Moje koty nie jedzą ryżu"

 

56-latek nie poddał się tak łatwo, ponieważ szybko kończyły się zapasy karmy dla ośmioletniej Karpi i jej dwóch miesięcznych kociąt, a także dla pięcioletniego Mukki i młodszego kotka Kunju Karpi. - Moje koty nie jedzą ryżu. Karmiłem je karmą trzy razy dziennie. Teraz muszę dawać im jeść raz dziennie - mówił przed wyrokiem lokalnemu dziennikowi "Onmanorama" Prakash.

 

ZOBACZ: Indyjscy lekarze apelują o utajnienie liczby zakażonych koronawirusem

 

Po dwukrotnej odmowie ze strony policji Prakash, emerytowany pracownik wysokiego sądu, złożył sprawę do sądu. Powołał się na regulacje z Ustawy o przeciwdziałaniu okrucieństwu wobec zwierząt. Podczas rozprawy odbywającej się przez łącza internetowe Prakash powiedział, że jest wegetarianinem i nie może gotować mięsa w domu. Oprócz tego koty przez lata przyzwyczaiły się do karmy.

 

Sąd uznał, że karma dla zwierząt jest niezbędnym artykułem w czasie epidemii i nakazał wydanie przepustki. - Jesteśmy pewni, że nasze wskazówki (dla policji - red.) pozwolą uniknąć "kociej katastrofy" w domu powoda - cytuje sędziów dziennik "Mint".

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie