Bohaterowie w bieli. Polacy podziękowali służbom medycznym

Polska
Bohaterowie w bieli. Polacy podziękowali służbom medycznym
Polsat News

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Polacy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji - o godz. 13 wyszli na balkony i oklaskami podziękowali polskim pracownikom służby zdrowia, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Podobne akcje wcześniej miały miejsce m.in. w Hiszpanii i Włoszech. Do inicjatywy przyłączyli się także premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

To kontynuacja akcji z 15 marca, którą zapoczątkowali wówczas Polscy internauci. Podobne akcje w podziękowaniu dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy ryzykują swoje życie, by ratować innych, zorganizowali wcześniej m.in. Hiszpanie, Włosi, Brytyjczycy i Hindusi.

 

ZOBACZ: Brytyjczycy oklaskami podziękowali pracownikom służby zdrowia

 

Przed ministerstwem zdrowia, przez minutę klaskał minister Łukasz Szumowski wraz z wiceministrami.

 

- W ten dramatyczny czas epidemii mamy Światowy Dzień Zdrowia. Chciałbym podziękować wszystkim medykom, wszystkim, którzy walczą z tą epidemią na pierwszej linii frontu. Nie tylko tym, którzy zajmują się pacjentami z Covidem, ale wszystkim medykom, bo na pozostałą część spadło ogromne brzemię i presja - przekazał szef resortu.

 

WIDEO: brawa i podziękowania od ministra zdrowia

  

- Dziękuję lekarzom, ratownikom, salowym, pielęgniarkom, sekretarkom medycznym. Ale również dziękuję tym, których nie zawsze widać - laborantom, czy farmaceutom, których spotykamy codziennie - mówił Szumowski.

 

#BrawadlaWas

 

"Dzisiaj jest Wasz dzień! Dzień tysięcy bohaterów, którzy codziennie narażają zdrowie i życie, by reszta z nas mogła być zdrowa i bezpiecznie siedzieć w domu, pracować zdalnie lub przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych. Dziś cała Polska w symboliczny sposób rozbrzmiała oklaskami wdzięczności dla lekarzy i całego personelu medycznego" - napisał szef rządu na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

 

"#BrawadlaWas za poświęcenie, nieprzespane noce, długie godziny spędzone na dyżurach i tytaniczną pracę w tej godzinie próby. Wszystkie polskie służby, organizacje, firmy i zasoby państwa wspierają Was z całych sił - i będziemy to robić aż do pełnego zwycięstwa!" - dodał szef rządu.

 

Pod wpisem został zamieszczony również krótki materiał wideo, na którym szef rządu z jednego z balkonów w Kancelarii Premiera bije brawa dla pracowników służby zdrowia.

 

 

"Wszystkim, którzy ratują życie i zdrowie, szczególnie w tym trudnym czasie, DZIĘKUJĘ! Jesteście naszymi Bohaterami" - przekazał prezydent.

 

 

W akcji wziął udział także marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz politycy różnych ugrupowań. "Punktualnie o godz. 13:00, wraz z Wicemarszałek Senat Rzeczypospolitej Polskiej Gabriela Morawska-Stanecka, oddaliśmy hołd wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy pozostają na "pierwszej linii frontu" oraz tym, którzy każdego dnia ratują życie i zdrowie obywateli" - napisał Grodzki na Facebooku.

 

 

 

 

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony w 1948 r. przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Święto obchodzone jest corocznie 7 kwietnia, od 1950 r. Hasłem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia jest "Wspieraj pielęgniarki i położne".

bas/prz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie