Bosak alarmuje: brak przestrzegania procedur przez lekarzy pomaga koronawirusowi

Polska
Bosak alarmuje: brak przestrzegania procedur przez lekarzy pomaga koronawirusowi
Polsat News
Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta

- Widzimy już w Polsce, że rozsadnikiem koronawirusa stała się ochrona zdrowia, która miała nas przed nim zabezpieczyć, bo lekarze, czy to w Grójcu, Bielsku-Białej, Bytomiu czy Olsztynie nie stosowali procedur - powiedział w "Śniadaniu w Polsat News" Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta.

Poseł wymienił m.in. szpital w Grójcu, w którym kilkanaście dni temu ujawniono poważne ognisko zakażeń koronawirusem wśród personelu i pacjentów. W środę rozpoczęła się dezynfekcja placówki.

 

Ewakuację wszystkich pacjentów Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu (w skład którego wchodzi także m.in. szpital) zarządzono kilka dni wcześniej. 

 

ZOBACZ: W Radomiu zaczyna brakować miejsc w szpitalach

 

Pierwszy przypadek koronawirusa w pow. grójeckim stwierdzono u pielęgniarki pracującej w Nowym Mieście i Grójcu. Potem okazało się również, że zarażony jest lekarz z grójeckiego pogotowia ratunkowego. W kolejnych dniach wzrastała liczba pracowników obydwu szpitali oraz pacjentów zarażonych koronawirusem.

 

"Zaniedbania wieloletnie są zamiatane pod dywan"

 

Na antenie Polsat News Bosak zwrócił uwagę na problemy, z jakimi zmaga się polska służba zdrowia. - Dyrektorzy zmuszają lekarzy, już z podejrzeniem koronawirusa, do wykonywania swoich obowiązków. Po prostu zaniedbania wieloletnie są zamiatane pod dywan - wskazał gość Piotra Witwickiego.

 

ZOBACZ: Lekarz miał wiedzieć, że jest zakażony i chodził do pracy. Sprawę bada prokuratura

 

- To są realne problemy, a nie to, że ktoś pójdzie do lasu albo jak teraz się dowiedzieliśmy, że dwóch panów dostanie 5 tys. złotych mandatu, dlatego, że siedzieli i rozmawiali w samochodzie. Bądźmy poważni, to są zupełnie absurdalne sytuacje, wprowadzenie metod charakterystycznych dla państwa policyjnego - mówił kandydat Konfederacji na prezydenta. 

 

WIDEO: wypowiedź Krzysztofa Bosaka w "Śniadaniu w Polsat News" 

Najnowszy bilans

 

Kolejne pięć osób zmarło na COVID-19. Potwierdzono też 207 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

 

Potwierdzone nowe przypadki zakażeń dotyczą: 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i jednej osoby z woj. lubelskiego.

 

ZOBACZ: Pięć kolejnych osób zmarło z powodu koronawirusa. Ponad 200 nowych przypadków w Polsce

 

Resort poinformował też o śmierci kolejnych pięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju.

 

Dotąd w Polsce stwierdzono 3834 przypadki zakażeń koronawirusem. Zmarły 84 osoby.

 

Dotychczasowe odcinki "Śniadania w Polsat News" możesz obejrzeć w zakładce "Programy".

luq/ polsatnews.pl, Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie