525 kolejnych śmiertelnych ofiar koronawirusa we Włoszech

Świat
525 kolejnych śmiertelnych ofiar koronawirusa we Włoszech
PAP/EPA/CIRO FUSCO
Władze Lombardii podały, że poprawia się sytuacja w epicentrach epidemii, czyli Brescii i Bergamo

We Włoszech o 525, do 15 887, wzrosła w ciągu doby liczba osób zmarłych zakażonych koronawirusem - podała w niedzielę Obrona Cywilna. Dotąd potwierdzono w kraju ponad 124 tys. przypadków infekcji. Obecnie wirusa ma 91 tys. osób; jest wzrost o 2900 nowe zakażenia.

Szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli podał, że liczba zmarłych jednego dnia jest najniższa od 19 marca.

 

Jako dwie dobre wiadomości podał spadek liczby chorych hospitalizowanych oraz tych na oddziałach intensywnej terapii.

 

- Te dobre informacje nie mogą prowadzić nas do obniżenia czujności. Wychodzić (z domu) można tylko w razie uzasadnionej potrzeby - przypomniał szef OC.

 

Liczba osób wyleczonych sięgnęła w niedzielę 21,8 tys.; to o 819 więcej niż poprzedniego dnia.

 

W Brescii i Bergamo coraz lepiej

 

Władze Lombardii poinformowały, że poprawia się sytuacja w epicentrach epidemii, czyli Brescii i Bergamo. Za niepokojącą uznano sytuację w Mediolanie. W całym regionie w ciągu jednego dnia zmarło 249 osób; w sobotę było to 345 zgonów.

 

Borrelli ogłosił, że od niedzieli chorzy z Lombardii nie będą już transportowani do innych regionów, ponieważ poprawie uległa sytuacja w tamtejszych szpitalach.

 

Ponadto zaznaczył, że we Włoszech ruszyła masowa produkcja maseczek. Dzięki temu możliwe będzie zaopatrzenie w nie całej ludności - zapewnił.

 

Analizując dane z kraju, prezes Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro ocenił, że "krzywa zaczęła opadać, spada też liczba zmarłych. Musimy zacząć myśleć o fazie numer 2, jeśli dane te się potwierdzą". Druga faza ma oznaczać stopniowe otwieranie kraju i znoszenie ograniczeń.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie