Ponad 15 tys. zgonów z powodu Covid-19 we Włoszech

Świat
Ponad 15 tys. zgonów z powodu Covid-19 we Włoszech
PAP/EPA/CESARE ABBATE
Obecnie koronawirusa ma ponad 88 tysięcy ludzi we Włoszech, a wyleczono już prawie 21 tysięcy chorych

We Włoszech w ciągu doby zmarło 681 osób zakażonych koronawirusem - poinformowano w sobotę w Rzymie. Tym samym łączny bilans zmarłych wzrósł do 15 362. Od soboty potwierdzono następnych 2800 przypadków zakażeń. Dotychczas w tym kraju zakaziło się 124 tys. osób.

Obecnie koronawirusa ma ponad 88 tysięcy ludzi. Wyleczono już prawie 21 tysięcy chorych - w ciągu jednego dnia 1200 osób.

 

Szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli powiedział prezentując dane, że podkreślenia wymaga spadek liczby osób przebywających na oddziałach intensywnej terapii. Zaznaczono też, że stopniowo spada liczba zmarłych każdego dnia.

 

Dane z epicentrum epidemii we Włoszech - Lombardii to 345 zgonów w ciągu doby i prawie 1600 nowych zakażonych. W niedzielę w regionie tym wejdzie w życie nakaz zakrywania ust i nosa - podała Ansa.

 

Gubernator ostrzega, by dotychczasowe wysiłki nie były daremne

 

Nowe obostrzenia ogłosił gubernator Lombardii Attilio Fontana. Teraz mieszkańcy tego regionu Włoch będą mogli wyjść z domu tylko z zasłoniętymi ustami i nosem. Nosić można nie tylko maseczki, wystarczy zasłonić się szalem.

 

ZOBACZ: Ponad 4000 zgonów z powodu koronawirusa w W. Brytanii

 

Z kolei sklepy będą miały od niedzieli obowiązek zapewnić swoim klientom jednorazowe rękawiczki i środki odkażające do rąk. 

 

Fontana przypomina też, że mimo ciepłych wiosennych dni nie można wychodzić z domu, bo dotychczasowe wysiłki będą daremne, a liczby zakażonych i zmarłych będą nadal rosnąć.

bia/pgo/ PAP, "La Repubblica"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie