Tusk: myślą wyłącznie o władzy. To oni są klęską żywiołową

Polska
Tusk: myślą wyłącznie o władzy. To oni są klęską żywiołową
Polsat News
Donald Tusk po raz kolejny odniósł się na Twitterze do decyzji podejmowanych przez polskie władze w czasie pandemii

"Nie myślą o chorych, pozbawionych pracy, bankrutujących. Myślą wyłącznie o swojej władzy. A im więcej jej mają, tym bardziej są bezradni. To oni są klęską żywiołową" - napisał na Twitterze Donald Tusk.

Wywodzący się z Platformy Obywatelskiej były premier skomentował decyzje, jakie w ostatnich dniach, w obliczu pandemii koronawiursa, podejmuje Prawo i Sprawiedliwość.

 

Posłowie PiS złożyli we wtorek w Sejmie projekt ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Zgodnie z projektem w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego przysługiwałaby wszystkim wyborcom. Sejm ma się zająć tym projektem w piątek.

 

ZOBACZ: Gowin: proponujemy wprowadzenie 7-letniej kadencji prezydenckiej

 

W czwartek poinformowano, że PiS wprowadzi zmiany w zgłoszonym już projekcie dot. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 10 maja. Głosowanie ma się odbyć wyłącznie korespondencyjnie, a lokale wyborcze mają być zamknięte - przekazał szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Projektem w piątek zajmuje się Sejm.

 

Takiemu rozwiązaniu sprzeciwia się wicepremier Jarosław Gowin, lider Porozumienia wchodzącego w skład rządu Zjednoczonej Prawicy. W piątek zaproponował projekt zakładający zmianę konstytucji. 

 

- Bezpiecznym terminem jest przesunięcie wyborów prezydenckich o 2 lata. Taka zmiana jest możliwa tylko poprzez zmianę konstytucji. My, jako posłowie Porozumienia, taki projekt przedstawiamy: wprowadzenia jednej, 7-letniej kadencji prezydenckiej - powiedział Gowin na konferencji w Sejmie. Dodał, że Andrzej Duda nie mógłby ubiegać się ponownie o urząd prezydencki.

 

"Odłóżcie wybory. Nawet Putin zrozumiał"

 

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, już kilka dni temu zamieścił podobny, krytyczny wpis.

 

"W czasach, gdy tryumfuje kłamstwo i propaganda, powinniśmy jutro, w dzień prima aprilis, zażądać wszyscy prawdziwych informacji. I każdego następnego dnia również" - napisał.

 

ZOBACZ: "Były premier zmienił się w hejtera". Błaszczak o Tusku w "Gościu Wydarzeń"

 

Polityk apelował także o przełożenie wyborów prezydenckich na inny termin.

 

"Dzisiaj wirus jest jedynym wrogiem Polaków, nie szukajcie innego. Konkurencję polityczną musi zastąpić solidarność, a propagandę prawda. Dotyczy to władzy, ale także opozycji. Bądźcie krytyczni, ale odpowiedzialni. Odłóżcie wybory. Nawet Putin to zrozumiał" - napisał pod koniec marca.

 

ac/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie