"Były premier zmienił się w hejtera". Błaszczak o Tusku w "Gościu Wydarzeń"

Polska
"Były premier zmienił się w hejtera". Błaszczak o Tusku w "Gościu Wydarzeń"
Polsat News

- Opozycja i kandydaci mają to do siebie, że koncentrują się na własnych interesach. To nie jest dobra postawa - stwierdził Mariusz Błaszczak w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, pytany o to, czy - zgodnie z jednogłośną opinią opozycji - należy przesunąć termin wyborów prezydenckich. Minister obrony narodowej był w piątek gościem programu "Gość Wydarzeń".

Błaszczak był przez Rymanowskiego pytany o to, czy bieżąca sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa doprowadzi do przesunięcia terminu wyborów prezydenckich - konieczność podjęcia takiej decyzji widzi i postuluje opozycja. 

 

"Prezydent jest po prostu aktywny"

 

- Opozycja i kandydaci mają to do siebie, że koncentrują się na własnych interesach. To nie jest dobra postawa - stwierdził minister.

 

Skomentował także słowa Donalda Tuska, który powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że "tylko wariat albo zbrodniarz mógłby proponować ludziom pójście do lokali wyborczych w maju". - Dziwi mnie taka postawa, były premier zmienił się w hejtera, obserwujemy taką ewolucję - oznajmił szef MON. 

 

ZOBACZ: "W tym meczu w tej chwili gra tylko jeden kandydat". Hołownia o kampanii i wyborach prezydenckich

 

Błaszczak starał się również odeprzeć zarzuty opozycji dotyczące tego, że jedynym kandydatem prowadzącym obecnie regularną kampanię wyborczą jest urzędujący prezydent Andrzej Duda. - Prezydent od 2015 roku stworzył nowy model prezydentury, która spełnia oczekiwania obywateli naszego kraju. Prezydent jest po prostu aktywny - stwierdził.

 

Zaangażowanie wojska w walkę z koronawirusem

 

- Wojsko zostało wykorzystane do pomocy w walce z koronawirusem na podstawie mojej decyzji potwierdzonej przez prezydenta, kiedy zostały zamknięte granice, żeby wesprzeć działania straży granicznej i policji - podkreślił Błaszczak.

 

Jak zaznaczył, do zadań wojska należy też bieżące wspieranie osób starszych przebywających w domach, na przykład przez robienie im zakupów, a także poprzez obsługę specjalnej infolinii. - Pod telefonem dyżurują psychologowie, żołnierze WOT - powiedział minister.

 

Dodał również, że wszystkie szpitale wojskowe są gotowe, by przyjmować osoby zakażone koronawirusem. - W kilku szpitalach są już osoby zarażone pod opieką specjalistów, są tam przestrzegane wszystkie zasady związane z rekomendacjami inspektora sanitarnego - podkreślił szef MON. Wspomniał także o tym, że Polacy sprowadzeni z Chin na początku lutego także trafili do szpitala wojskowego, a do kraju zostali sprowadzeni wojskowym samolotem.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

bia/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie