Niemcy rozważają rozszerzenie kontroli na granicy z Polską

Świat
Niemcy rozważają rozszerzenie kontroli na granicy z Polską
PAP/ Marcin Bielecki
Propozycja szefa MSW ma zostać rozpatrzona w poniedziałek 6 kwietnia podczas specjalnego posiedzenia gabinetu Angeli Merkel

Szef MSW Horst Seehofer zaproponował, żeby wjazd do Niemiec był możliwy tylko dla tych obywateli Polski, Czech, Belgii i Holandii, którzy przedstawią ważny, np. zawodowy cel podróży - poinformował magazyn "Der Spiegel".

Propozycja szefa MSW ma zostać rozpatrzona w poniedziałek 6 kwietnia podczas specjalnego posiedzenia gabinetu Angeli Merkel, które będzie poświęcone wyłącznie środkom zapobiegającym dalsze rozprzestrzenianie się pandemii COVID-19 na terenie RFN.

 

ZOBACZ: Miłość w czasach zarazy. Seniorzy spotykają się na zamkniętej granicy

 

Obostrzenia, które Seehofer chce wprowadzić na granicach z kolejnymi czterema państwami, w tym z Polską, od 16 marca obowiązują już na wjazdach do Niemiec z Austrii, Francji, Szwajcarii, Luksemburga i Danii. Na tamtejszych przejściach granicznych cofnięto już 60 tys. osób, które nie posiadały ważnego celu podróży do RFN – podali dziennikarze.

 

Kwarantanna dla przybywających samolotem

 

Dodatkowo każda osoba przybywająca do Niemiec drogą lotniczą będzie musiała poddać się 14-dniowej kwarantannie - poinformował "Der Spiegel", powołując się na kręgi rządowe.

 

Pomimo obowiązujących już kontroli i utrudnień granicznych, do Niemiec każdego dnia wjeżdża ok. 20 tys. osób - wynika z informacji magazynu.

 

Propozycja Seehofera spotkała się z krytyką Komisji Europejskiej oraz władz największego niemieckiego landu Nadrenii Północnej-Westfalii - dodał "Der Spiegel". 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie