Miłość w czasach zarazy. Seniorzy spotykają się na zamkniętej granicy

Świat
Miłość w czasach zarazy. Seniorzy spotykają się na zamkniętej granicy
Facebook/Henrik Frandsen
Seniorzy piją razem kawę, a czasem nalewkę

Mieszkający po obu stronach duńsko-niemieckiej granicy 89-letni Duńczyk Karsten Tuechsen Hansen oraz 85-letnia Niemka Inga Rasmussen codziennie spotykają się na zamkniętej z powodu koronawirusa drodze. Para przez szlaban popija kawę, a nawet coś mocniejszego.

Niezwykłe spotkania zakochanej pary opisał w mediach społecznościowych burmistrz miasta Tonder w południowej Danii. "Podczas przejażdżki rowerem spotkałem dwoje uroczych ludzi. Poznali się w późnym wieku i zwykle odwiedzali w swoich domach. Teraz spotykają się w połowie drogi na zamkniętej granicy" - napisał burmistrz Henrik Frandsen i opublikował zdjęcie pary.

 

Z relacji świadków wynika, że Karsten przyjeżdża na granicę rowerem elektrycznym, a mieszkająca w pobliżu Inga dociera pieszo. Siadają na krzesłach na drodze po obu stronach tymczasowej granicy i piją kawę, a czasem nawet rodzaj lokalnej nalewki.

 

 

ZOBACZ: "Wszystko będzie dobrze". Podnoszące na duchu banery zawisły w centrum miasta

 

- Zdrowie! Za miłość - wznieśli toast rozdzieleni przez szlaban zakochani, cytowani przez lokalne media. Z powodu obostrzeń spowodowanych koronawirusem nie mogą jednak jak zwykle przytulać się i całować. - Myślimy już o wspólnych wycieczkach, jak tylko zostanie otwarta granica - stwierdzili seniorzy.

 

Duńsko-niemiecka granica w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa została zamknięta 13 marca.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie